Mes trys – aš, Ieva ir Rūta – esame draugės jau daugiau nei dešimt metų. Kiekvienais metais bandome bent kartą ištrūkti kartu, tik mes trys, be darbų, šeimų ir kasdienių rūpesčių. Šį kartą, kai Lietuvoje gruodis reiškė tamsą, šaltį ir trumpas dienas, nusprendėme sau mesti iššūkį – iškeisti žiemą į tropinę saulę ir išskristi į Maui, Jungtines Amerikos Valstijas.

Į Maui, JAV atvykome vėlų gruodžio vakarą. Vos išlipus iš lėktuvo Kahului oro uoste mus pasitiko šiltas, drėgnas oras ir gėlių aromatas. Tai buvo keistas, bet be galo malonus jausmas – Kalėdos artėja, o mes su vasarinėmis suknelėmis ir sandalais. Apsistojome nedideliame apartamentų komplekse netoli Wailea paplūdimio. Iš balkono matėsi palmės ir girdėjosi vandenyno ošimas – tą vakarą ilgai sėdėjome lauke, kalbėjomės ir juokėmės, negalėdamos patikėti, kad esame Maui saloje, JAV.

Pirmąją dieną skyrėme poilsiui ir adaptacijai. Ryte atsibudome anksti – laiko skirtumas darė savo. Pasigaminome pusryčius, valgėme šviežius vaisius ir gėrėme kavą balkone. Vėliau leidomės į Wailea paplūdimį. Smėlis buvo švelnus, vanduo – šiltas, o mes, trys draugės iš Lietuvos, tiesiog gulėjome, maudėmės ir dalijomės gyvenimo naujienomis. Vakare užėjome į vietinį restoraną, kur pirmą kartą paragavome poke dubenėlių ir tropinių kokteilių. Gruodis Maui, Jungtinėse Amerikos Valstijose atrodė kaip kitas pasaulis.

Antrąją dieną nusprendėme išsinuomoti automobilį ir leistis į garsųjį Road to Hana kelią. Tai buvo viena įspūdingiausių kelionių mūsų gyvenime. Siauri keliai, kriokliai, džiunglės ir netikėti sustojimai kas kelis kilometrus. Sustojome prie juodo smėlio paplūdimio, braidėme po krioklio baseiną ir fotografavome viena kitą tarp milžiniškų paparčių. Kelionė buvo ilga, bet kupina juoko – Rūta vis bijojo siaurų posūkių, o mes su Ieva ją drąsinome. Vakare grįžome pavargusios, bet laimingos, supratusios, kad Maui, JAV – tai ne tik paplūdimiai.

Trečiąją dieną kėlėmės dar prieš aušrą, nes laukė ypatinga patirtis – saulėtekis Haleakalā ugnikalnyje. Apsirengėme šilčiau, nes aukštai kalnuose buvo vėsu. Stovėjome apsikabinusios ir stebėjome, kaip saulė pamažu kyla virš debesų. Tai buvo tylos ir susikaupimo momentas, kai kiekviena galvojome apie savo gyvenimą, svajones ir draugystę. Nusileidus užsukome pusryčių į mažą vietinę kavinę – karšta kava ir bananų duona po tokio ryto buvo tobula.

Ketvirtąją dieną skyrėme vandenynui. Gruodis Maui, Jungtinėse Amerikos Valstijose yra banginių stebėjimo sezonas, todėl leidomės į laivą. Pamatyti kuprotuosius banginius taip arti buvo neįtikėtina – šuoliai, vandens purslai ir visų keleivių džiaugsmo šūksniai. Po to nardėme su kaukėmis, stebėjome spalvingas žuvis ir koralus. Vakare grįžusios į apartamentus pasidarėme „mergaitišką“ vakarą – vynas, pokalbiai ir planai ateities kelionėms.

Penktąją dieną nusprendėme neskubėti. Aplankėme Lahainos miestelį, vaikščiojome po suvenyrų parduotuvėles, nusipirkome rankų darbo papuošalų. Pietavome su vaizdu į vandenyną, o vakare stebėjome saulėlydį paplūdimyje. Tai buvo viena romantiškiausių akimirkų – dangus nusidažė rožiniais ir oranžiniais atspalviais, o mes tyliai sėdėjome smėlyje.

Paskutinę, šeštąją dieną, jautėme lengvą liūdesį. Dar kartą išėjome pasivaikščioti palei vandenyną, nupirkome lauktuvių artimiesiems ir ilgai fotografavomės, norėdamos išsaugoti šią kelionę atmintyje. Maui, JAV mums tapo ne tik atostogų kryptimi, bet ir vieta, kur dar labiau sustiprėjo mūsų draugystė.

Grįždamos į Lietuvą žinojome – ši šešių dienų gruodžio kelionė į Maui, Jungtines Amerikos Valstijas, bus viena iš tų istorijų, kurias pasakosime dar daugelį metų. Tai buvo saulė, laisvė, juokas ir trijų moterų laikas kartu, kurio nepakeis niekas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *