Matyt intuicija pakuždėjo, kad pavasaris šiemet bus įspęstas į kampą. O ir tradicija pas mumis – per savo tortadienius pabėgti, pasislėpti…
Sausio vidury kimbam į paieškas. Kryptis – skrydis be persėdimų ir kur kovo pabaigoj daugiau mažiau jau šilta. Maloniai nustembam – kovo 24 d. pirmas skrydis Ryanair`u Kaunas – Malta. Naršau – pirmyn tik 2 laisvos vietos (kaip tik mums ☺), mastyt nėr kada – jamam, skambutis savo puselei i darbą, pastatau prieš faktą. Sulaukiu abejonių – ar pataikys lėktuvas nusileisti į tokią mažą salą (ale joke). Valio – žino kas ta Malta ☺. Funchal`o aerouoste nesileido…, suorganizuosim. Bilietai „kišenėje“, imamės kitų malonių darbų.
Kur apsistosim? Panaršę info apie miestus, pasirenkam Meliehą (ieškojom jaukaus, nedidelio). Strategiškai patogu – planuose 2 kartus keltis į Gozo. Labai gerai – minimaliai susiaurėja pasirinkimo galimybės. Draugų rekomenduotas hotel`is „Luna holiday“ dirba tik sezono metu. Prisiskaitę labai prieštaringų atsiliepimų apie „Panoramą“, iš sukauptos patirties pasidarom savas išvadas ir pasirenkam būtent šitą. Belieka surasti operatorių su palankiausiom kainom. Užsiraunu ant visiškai man nežinomo britų asiarooms.com. Malta Azijoj? Nevazhno, kaina gera, panaršom – kas jie, pasiskaitom atsiliepimus apie juos, viskas chiki – jamam – 7 n. HB – 128 €/žm. Pėdutes kutenantis laukimas ir namų darbai.
Toliau kaip toj dainoj: „Kraunam į lagaminą gyvenimą, nebejauciam jokio streso – buenos dias stiuardese…” Skrydis neprailgsta smagiai nusiteikusių pakeleivių bendrijoje. Pro iliuminatorių ryškėja salos kontūrai. Į mano pastebėjimą „Tikėjausi daugiau žalumos“ gavau „bet užtat čia nėra snieeeeego!“ Supratau – tauta susirgus sniegofobija, nieko keisto. Bagažas tik rankinis, neužtrunkam. Surandam Arriva autobusų bilietų automatą – kortelės nejama, suberiam euriukus – 12 €/žm. savaitinis bilietas (negalioja Goze). Lauke mus pasitinka 18° šiluma – gėris. Šokam į mūsų krypties X1 ir stebime besikeičiančius vaizdus. Ups, temsta, kaip susiorientousim, kur lipti? Prašau jauno ryžuko vairuotojo (britų kolonijos palikuonis), kad perspėtų, kada mūsų stotelė. Įvažiuojam į Meliehą, mus išleidžia prie bažnyčios aikštės, kurią praėjus ir yra mūsų hotel`is. Pakeliui vietiniai net neprašomi nukreipia mus homo-turistikus teisinga linkme. Tik vėliau išsiaiškinam, kad vairuotojas special for us nukrypo nuo kurso, pagal maršrutą autobusas apvažiuoja miestelį ir stoja apačioje prie paplūdimio. Ačiū jam labai.
Formalumai reception`e, budinčio rinkos tyrimai – „ar pilnas lėktuvas buvo?“. Pilnas, pilnas, tik kad Panoramoj tik mes du…, darykit išvadas… ☺ Gaunam numerį viršutiniame aukšte – vaizdelis super – įlanka su smėlio paplūdimiu, Gozo, Komino (čia jau ryte). Viešbutis aukštai ant kalno ir visi jo kambariai į vieną pusę su vaizdu į jūrą – iš kur ir pavadinimas.

Pavakarieniaujam ir skuodžiam į vietinį marketuką vyno – dviguba proga – pasigavom vasarą ir Rimantini gimtadienis.
Pirma diena – apsižvalgymui po apylinkes. Saulėtą, bet vėjuotą rytą pėdinam iki įlankos „Popeye village“. Pakeliui lysvėse rausta braškės, šiltnamiuose plečiasi raudonumas – noksta pomidorai, akmenų tvorelių kvadratuose žaliuoja kitos agrikultūros, super – vasara (24°). „Popeye village“ – atrakcijos mažiesiems, mes gi pasigrožim, pafotkinam iš tolo – labai jauki žydro vandens įlankėlė su mediniais namukais, „Paramount“ kurto miuziklo apie šaunųjį Papajų palikimas.

Traukiam pakrante pietų kryptimi. O, geras – Dovilei ir Eimantei link`sėjimai…

Mano planas chuliganas pasiekti pešikom Golden bay, nuo kalvos jau įžvelgiamą, žlunga, (maniškiui atsinaujina blauzdos bėdos – sensti brangusis… : )

Parpėdinę pamedituojam Meliehos paplūdimyje (L-Ghadira) – didžiausias ir populiariausias Maltoje. Sekli smėlėta pakrantė idealiai tinka sezono metu atostogautojams su savo varliamušiais.

Laiko į marias, užkandam skanių ir sočių sluoksniuotos tešlos pyragėlių su ricccota sūriu ir į stotelę. Koks pirmas autobusas atvažiuos, ten ir varysim, juk niekur dar nebuvom. Į Vallettą, – OK. Valeta nedidelis lopinėlis pusiasalyje, aplipęs tarpusavy susliejusiais miestais ( berods jų 8`i) – Mosta, Našaras, Birkirkara, Sliema ir t.t.

Smagiai vaikštom taisyklingai sulanguotomis Valetos vakarėjančiomis gatvėmis, vingiuojančiom aukštyn žemyn.

Miestas – muziejus po atviru dangum, taigi specialy įžimybių neieškom, klaidžiojam ir grožimės. Nuklystam į pakrantę, panorama į trys miestus L-Isla, Birgu ir… ? Žaliuojantis žemutinis Barrakka sodas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *