Sveikučiai.
Kadangi šviežiai pasnigo ir tikimybė, kad laukai ir kloniai bus gražiai balti, o ir upės neužšalę, presto tempu suorganizavau, seniai svajotą, pasiplaukiojimą žiemą. Veiksmas vyko 2008 02 16-17. Atstumas apie 40 km. Startavome Kelmėje žemiau užtvankos. Finišavome prie tilto per Dubysą, Kelmė-Tytuvėnai. Vanduo buvo aukštas, kliūčių – nerasta, neskaitant keleto „tramplynų”, daug rėvingų vietų su stipria srove Kražantėje, keletą praplaukiamų užvartų, didelių akmenų…bet juk tai ne kliūtys;) Beždžiontiltis prie Burbaičių piliakalnio, kaip nekeista, sutvarkytas (vasarą buvo katapultavesis i vandenį). Pirmą dieną spaudė šaltukas ir buvo giedra. Sekmadienis išaušo apsiniaukęs, vėjuotas, gąsdinantis lietumi ar šlapdriba, bet tai nesutrugdė pasiekti užsibrėžto tikslo…o ar buvo pasirinkimas ;)? Naktį taip pat šalo ir ryškiai švietė mėnulis, tad buvo malonu sėdėti prie laužo, klausytis nakties tylos, džiaugtis laužo skleidžiama šiluma…Žodžiu, viskas buvo gerai, per daug nesušalom, overkilio išvengėm, truputį nuo laužo išsirūkėm, gerokai pavargom…vėl noriu kur nors, blemba.
Tai buvo sena mano svajonė. Išsipildė. Kaimybui Laimonui (mes kartais sukeliaujame dviračiais, pėstute upėmis, pasiblaškome po ralius) pasakiau apie „presto” planą (praplaukti žiemą), tai ans berniokas atsakė, kad tiek arielkos neišgeriantis, kad ryžtis tokiai aferai…:) tai lyg aš už jį daugiau tos arielkelės ?;).
Visiem, kurie mėgsta pasiplaukioti upėmis, primygtinai siūlau surizikuoti žiemą – kada šviežiai pasnigę ir aišku, upės neužšalę. Nuostabūs vaizdeliai.
Taigi. Ir nepalikime šiukšlių gamtoje 😉
Eugenijus Šiurkus
[email protected]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *