Turbūt sutiksite, kad lagaminas yra vienas svarbiausių kelionėms skirtų daiktų, todėl jo įsigijimui vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Jei rinkdamiesi lagaminą atkreipsite dėmesį į keletą pagrindinių kriterijų, tikėtina, kad priimti tam tikrą sprendimą bus galima gerokai paprasčiau, taigi, į ką svarbu atsižvelgti?

Lagamino dydis

Lagamino dydis visada priklauso nuo to, kokiam laikotarpiui vyksite į kelionę. Pavyzdžiui, 1-4 dienų išvykai pakanka maždaug 50-60 cm aukščio lagamino, 4-7 dienų kelionei tiks 60-70 cm lagaminas, o ilgesnėms nei 7 dienų kelionėms vertėtų rinktis dar didesnį lagaminą. Jei keliausite lėktuvu, visada svarbu pasidomėti pasirinktos skrydžių bendrovės nustatytais lagamino dydžio reikalavimais, kurie šiek tiek skiriasi.

Du ar keturi ratukai?

Įprastai lagaminai turi du arba keturis ratukus. Mažesni lagaminai dažniausiai turi du ratukus ir užtikrina paprastesnį manevravimą, o nusprendus įsigyti didesnio dydžio lagaminą geriausia rinktis turinčius keturis ratukus, nes tai galės garantuoti paprastesnį lagamino pervežimą oro uosto koridoriais ar šaligatviu. Puikiu pasirinkimu gali būti lagaminai su guminiais ratukais ir guoliais, nes tai užtikrina daikto ilgaamžiškumą ir paprastesnį pervežimą. 

Minkštas ar kietas lagaminas?

Minkštas lagaminas padeda sutalpinti daugiau daiktų, tačiau planuojant kelionę lėktuvu visada būtina įsitikinti, kad lagamino plotis nėra didesnis nei nustatyta lagamino dydžio taisyklėse. Kietą lagaminą vertėtų rinktis tada, jei su savimi vešitės drabužius, kurie linkę glamžytis: kietas lagaminas padės palaikyti pirminę drabužio būklę. Vertėtų atsižvelgti ir į tai, iš kokių medžiagų yra pagaminti lagamino užtrauktukai: nors plastikiniai užtrauktukai yra lengvesni, tačiau jų tarnavimo trukmė yra trumpesnė nei kitų galimų pasirinkimų.

Apsaugos ir skiriamieji ženklai

Kai siekiama užtikrinti kiek įmanoma didesnį transportuojamų daiktų saugumą, naudinga pasirūpinti kodine spynele (geriausiu pasirinkimu gali būti lagaminas su TSA spyna, nes muitinės pareigūnai gali patikrinti lagaminą jo nepažeisdami). Taip pat vertėtų pasirūpinti ir tam tikrais skiriamaisiais lagamino ženklais, kurie gali padėti kur kas greičiau atsiimti savo lagaminą – puikiu pasirinkimu gali būti lagamino užvalkalas, lipdukas, atšvaitas ar kitas skiriamasis ženklas.

Lagamino rankena

Lagamino rankena turi būti pritaikyta savininko ūgiui, todėl geriausia rinktis tokį lagaminą, kuris turi reguliuojamo ilgio rankeną. Svarbu yra tai, kad lagaminą galėtumėte traukti nesulenkdami nugaros, nes priešingu atveju labai greitai pajusite nuovargį ar net nugaros skausmą.

Lagamino svoris

Keliaujant lėktuvu lagamino svoris tampa ypatingai svarbiu kriterijumi. Nereikėtų pamiršti, kad bagažas neturėtų viršyti nustatyto maksimalaus svorio, todėl rinkitės pakankamai lengvą lagaminą, į kurį galėsite įsidėti daugiau daiktų. Geriausia įsigyti tokį lagaminą, kuris pagamintas iš lengvų, tačiau tvirtų medžiagų, kurios užtikrins ne vien tik pakankamai nedidelį lagamino svorį, bet taip pat ir daiktų apsaugą.

Lagamino kaina

Įvairūs daiktai neretai yra pasirenkami pagal nustatytą kainą, tad ir lagaminas taip pat nėra išimtis. https://bigbox.lt/  internetinėje parduotuvėje siūlomų lagaminų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, todėl jūs turėsite galimybę pasirinkti prekių atranką pagal kainą. Visai nesvarbu, kiek pinigų esate pasiryžę investuoti į šio daikto įsigijimą, čia rasite itin patrauklių pasiūlymų, kuriais pasinaudoti bus tikrai palanku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *