Pasakojame Jums savo dviejų mėnesių kelionės po Indiją įspūdžius. Labai daug išgyvenimų ir emocijų patiriama kelionės metu, todėl stengiamės viską užrašyti, kad nepabėgtų nei viena akimirka.
Dienoraštis bus kelių dalių, kad neprailgtų beskaitant 🙂

*************************************************
(Tęsinys)
PIETŲ INDIJA – ROJAUS ATSPINDYS

Susmulkintas kokosas, susuktas į ovalo formą, apipiltas karštu pienu ir medumi bei pagardintas ananasais ir bananais – tai tradiciniai Pietų Indijos pusryčiai, kuriais mėgaujamės šią savaitę.
Viena iš dviejų mėnesių kelionės stotelių – Kerala, kurortų, šviesiausios saulės ir ajurvedinių masažų karalienė, įsikūrusi Arabijos jūros pakrantėje, Pietų Indijoje. Švaresnė jūra, daugiau besišypsantys ir draugiškesni žmonės, ramybė bei jaukesnės paplūdimių kavinės, kuriuose skaniau pateikiama žuvis- toks būna Keralos vietinių gyventojų atsakymas į klausimą, kur geriau leisti laika – Keraloje ar turistų perpildytuose Goa paplūdimiuose.

Pietų Indija pasižymi vasarišku klimatu visus metus, vidutinė oro temperatūra +32 C, visuomet maloniai šilta ir šviečia saule, lietus lyja vasaros mėnesiais, bet ir tuomet oras alsuoja karščiu. Pietų Indijos gyventojų pagrindinis verslas – turizmo pramonė ir žvejyba, o žuvis čia dažniausiai valgoma ne iš lėkštes, o iš banano lapo, kadangi karštą maistą padėjus ant banano lapo jis prisipildo skanaus aromato. Sveikiausias gėrimas čia – kokoso pienas, kurio galima įsigyti kiekvienoje gatvelėje iš prekeivių arba tiesiog nusiskinti kokoso riešutą nuo palmės. Vietiniai gyventojai labai mikliai laipioja palmėmis.

Paplūdimiai blizga baltu smėliu, o Arabijos jūra į krantą skalauja koralus. Kiekvieną ankstų rytą, kol dar saulė ne tokia kaitri, indai paplūdimyje žaidžia kriketą. Teko stebėti, kaip žaidžia ant smėlio tėvai ir jų vaikai. Kiekvienas tėvas svajoja, kad jo sūnus žaistų Indijos kriketo lygoje, šis žaidimas yra šalies aistra.

Ryte paplūdimyje, grįžę po naktinės žūklės, savo tinklus ištempia žvejai, tuomet galima sutikti keletą indų šeimų, atėjusių nusipirkti šviežios žuvies, krevečių ar kalmarų, kol jie nepateko ant restoranų stalų. Pietų Indijoje jūros gėrybės labai vertinamos.

Keralos paplūdimiai nėra konservatyvūs, kaip įprasta Indijoje. Užsieniečiai ir vietiniai gyventojai maudosi, deginasi, pramogauja su banglentėmis. Tačiau, kad ir kokia supratinga Pietų Indija atrodytų, ji niekuomet neleidžia pamiršti, kokios kultūros yra šalis. Religingos indės negali dėvėti maudymosi kostiumo, jos maudosi vilkėdamos sarius ir prižiūrimos vyro.

Vienas didžiausių malonumų apsilankius Keraloje – išbandyti kelionę dideliu mediniu laivu, kuris savo išvaizda ir vidumi panašus į jachtą. Šie laivai pritaikyti keliavimui įlankomis ir pasakiško grožio vandens kanalais. Laivą galima išsinuomoti parai ar kelioms dienomis ir plaukiant Keralos vandens kanalais aplankyti vietinius gyventojus, grožėtis saulėlydžiais ir prabusti jaukiai įrengtame laivo kambarėlyje. Laivo įgula sudaro kapitonas, jo padėjėjas bei virėjas, kuris nepaliauja stebinti patiekalų įvairove. Dažniausiai šiais laivais plauko romantikos ieškančios porelės, taigi keleiviai visada pasitinkami iškilmingai aprodant kambarius ir įteikiant šaltas, ką tik išspaustas arbūzų sultis. Visos kelionės metu sėdint laivo terasoje- denyje, galima mėgautis vis besikeičiančiais vaizdais…

… Artėjant saulėlydžiui laivas sustoja gyvenamoje salelėje. Galima aplankyti čia įsikūrusias šeimas, vaikai atvykėlius apipina gėlių vainikais. Apylinkės, kuriomis plaukiama laivu- kerinčios: kelia tveria nulinkusios palmės, krinta prinokę kokosai ir bananai.

Pietų Indija atrodo lyg rojaus kampelis, į kurį veržiasi poilsiauti turtingieji indai bei romantikos pasiilgę vakariečiai.
(Bus daugiau)

Šaltinis: www.voyage-voyage.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *