Dar prieš kelis metus Albanija su Moldova konkuravo dėl skurdžiausios Europos valstybės vardo, bet apsilankius abejose valstybėse ir įvertinant potencialą, manau, kad Albanija jau gerokai toliau pažengusi į priekį. Albanijos galimybės atitrūkti nuo Moldovos yra geresnės. Visų pirma dėl provakarietiškos orientacijos. Albanija yra atvira europietiškam verslui.
Albanija musulmoniška šalis, tačiau kaip buvusi liaudies respublika, labai stipriai yra paveikta komunistų valdymo. Dėl to, kaip patys albanai sako, šalyje yra daugiau ateistų nei praktikuojančių musulmonų. Iš tiesų, sostinėje Tiranoje mečečių nėra daug ir musulmoniška dvasia taip pat netvyro ore. Moterys čia retai dėvi čadras, o vyrai musulmoniškai beveik nesirengia. Dabar Albanijoje ypač vyrauja vakarietiška kultūra ir stilius. Albanija savo gyventojų skaičiumi yra artima Lietuvai, ten gyvena apie 3,5 mln. žmonių. Sostinėje Tiranoje, kaip ir mūsų sostinėje gyvena apie 0,6 mln., tačiau patys albanai sako, kad tas skaičius jau perkopė milijoną. Jie perdeda aišku, bet taip daro turbūt visi pasaulio piliečiai. Tačiau skirtingai nei mūsų šalyje, Albanijoje žmonių skaičius sparčiai didėja. Didėja ir albanų ambicijos. Šiuo metu šalis yra pasirinkusi provakarietišką kursą, siekia įstoti į ES ir NATO. Į NATO įstoti šiai šaliai gali pavykti pakankamai greitai, tačiau į ES įstoti, be abejo, bus daug sunkiau. Mano manymu, kol kas Albanija per daug skurdi, apleista ir netvarkinga. Bet pažanga vis tik yra ir nemaža, nes albanai vis labiau įsileidžia užsienietiškas kompanijas ir tampa vis labiau verslui atviresnė šalis. Keliaujant po šalį, vis dažniau galima matyti plevėsuojančias mėlynas ES ir NATO vėliavas. Didžiausią įtaką iš ES šalių Albanijai daro Italija, kurią nuo Albanijos skiria Adrijos jūra. Italija yra pagrindinė Albanijos verslo skatintoja. Kuo toliau, tuo daugiau italų vyksta ir poilsiauti į Albaniją, nes čia jiems yra pigiau…

Daugiau rasite mano bloge: http://nj109.blogas.lt

3 thoughts on “Kelionė po Balkanus. 3 dalis. Albanija”
 1. Gerb. Jasai,
  Tik ką visiškai papirkote administraciją su Balos įlankos nuotrauka. Labai šauni idėja! Jums dovanojame MyTrips.lt marškinėlius 🙂

 2. Iš Jūsų pasakojimo suprantu, kad Kretos salos grožis Jums įspūdžio nepadarė. O gal nesugebėjot jo įžvelgti, besiguosdami per naktį nevažiuojančiais autobusais, smirdinčiais asilais ar eilėmis prie funikulieriaus. Tikriausiai nežinojote, kad te viskas vyksta SIGA SIGA (nebuvusiems Kretoje- lėtai lėtai). Manęs jau nestebina lietuvaičiai, kurie tikisi paslaugų už kurias nesumokėjo ar negali sumokėti. Kretoje praleidau dvi rugsėjo mėn. Jeigu ir buvo kokių nesklandumų, tai juos reikia spręsti atosotogų nuotaikomis. Beje pasivažinėjimas serpantinais- vienas iš didžiausių malonumų. Malonumas dar didesnis, jei išsinuomoji ne 1l „dėžutę”, o normalų cabrio automobilį. Tuomet gali grožėtis vaizdais, bet ir pajusti švarų ir šiltą salos orą.
  Gyvenote Chanijoje, tai kodėl neparašot apie nuostabų jos senamiestį? Ten man teko praleisti dieną.
  Kodėl nerašote apie nepakatojamą Santorini salos grožį, Gal dvi valandas praleidę bare, to jau nepastebėjote? Manau, kad norint pažinti svetimas šalis, reikia nusiteikti priimti ne tik komfortą ir grožį, bet ir šalyje vyraujančias tradicijas( kad ir Santorini dirbančius asilus, bei ne visada blaivius kretiečius). Kretos sala labai tinka ramiam poilsiui. Žinau, kad ten sugrįšiu dar ne vieną kartą.

 3. p. Sandra,

  smagu matyti, kad pasakojimas nepaliko Jūsų abejingos, tik šiek tiek liūdna, kad pažiūrėjot į jį labai rimtai ir neteisingai.

  Sakykit, kur Jus perskaitėt, kad Kretos grožis įspūdžio man nepaliko? Aš paprasčiausiai apie tai nerašau, nes tą visi žino. Kreta neabejotinai labai graži sala su nuostabiais serpantinų keliais ir dar nuostabesniais vietiniais gyventojais. Kodėl nerašome apie Santorini grožį? O ar Jūs sakytumėte Petrui, kad jis yra Petras?

  Mus papiktino išgėręs automobilių nuomos kompanijos darbuotas? Priešingai, bandydamas pavaduoti savo kolegą, jis padovanojo mums keletą smagių akimirkų.

  Mes buvom pasipiktinę naktimis nevažinėjančiais autobusais? Tikrai ne. Vien dėl to mes „apturėjome” neišdildomų nuotykių.

  Be to, keistai atrodo, kai bandote kaltinti lietuvaičius, kurie, pasak Jūsų, viskuo nepatenkinti, nors už nieką nemoka.

  Neturėjom intensijos šiuo pasakojimu sumenkinti Kretos grožio, tačiau jei taip pasirodė, nepykit, kad sutepėm Jūsų prisiminimus apie šią salą.

  Tikrai linkime ir ne karta sugrįžti į Kretą, o mes tuomkart lavinsim savo atostogų dvasią, kuri užgožtų net ir milžiniškų asilų s..o kvapą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *