Socialiniuose tinkluose paskutiniu metu intensyviai klausinėjama, kokia situacija su kelione automobiliu tiek Lietuvos, tiek Ispanijos kryptimi. Apie tai plačiau rašo Ispanija.lt – naujienų ir kurortų portalas.

Visai nesenai pradėjo kursuoti Lietuva-Ispanija-Lietuva vežėjai, tačiau jiems kaip komerciniui transportui negalima vežti keleivių, o dėl Lenkijos tranzito ribojimo, kuris truks mažiausiai iki birželio 12 d., keleivių ir gyvūnų transportavimo nebus. 126[1]

LIETUVIŲ kelionė automobiliu

Lietuvių porelės patirtis prasideda balandžio 15 dieną nuo kelionės iš Tarifos (Pietų Ispanija). Jie keliavo nuosavu automobiliu, pagrinde nemokamais keliais. Pirmoji nakvynė gavosi pakelės aikštelėje Ispanijoje.

Lietuviai nesiekė Belgijos ar Olandijos, o pilną maršrutą galite rasti šiame žemėlapyje (apytikslis).

Kelionės metu kaukės neturėjo, tačiau niekas to nei vienoje šalyje nereikalavo.

ISPANIJA-PRANCŪZIJA PASIENIS

Ispanijos bei Prancūzijos pasienis buvo kirstas nedideliame miestelyje (ne greitkelyje), pravažiavimas truko vos keliolika sekundžių, kuomet paklausė kur vykstate, o lietuviai atsakė „we are going to Kyl”. Tuomet pareigūnas nusišypsojo ir perklausė „so you are not going to kill anyone?”. Po greitos pasų patikros praleido.

Prancūzijoje rekomenduojama turėti deklaraciją, kurioje parašoma kokiu tikslu esate lauke, tačiau jos netikrino.
Pažymą galite atsispausdinti atsisiųsdami šį failą. Pildymo rekomendacijas rasite žemiau.

Nakvynė Prancūzijoje – automobilyje, netoli degalinės.

PRANCŪZIJA-VOKIETIJA PASIENIS

Vokietijos pasienyje patikra taip pat truko labai trumpai. Patikrinę pasus, paklausė „kur važiuojate”, taip pat pasitikslino, ar bus nakvojama Vokietijoje. Atsakymas greičiausiai buvo neigiamas, nors ir buvo planuose nakvynė.
Nakvynė pakeliui kaimelyje, kur pavyko rasti ežerą ir jame atsigaivinti.

GRĮŽIMAS Į KLAIPĖDĄ

Kelte yra privaloma turėti kaukes. Didžiąją dalį laiko praleido kajutėje. Iš kelto išleidžiama paeiliui. Pradžioje prašome likti kajutėse. Pirmiausiai išleidžiami tolimųjų reisų vairuotojai, vėliau pėstieji, kuriuos išveža su autobusais. Kas atvyko su automobiliais išeina paskutiniai.
Visiems išlipusiems atliekami testai ir išleidžiami į tą saviizoliacijos vietą, kurią norodai (labai jos netikrina). Po kelių dienų atsiunčia testų rezultatus, o kas pora dienų skambino ir teiravosi sveikatos stovio bei pasitikslino, ar niekur nevaikštoma.

DEGALINĖS

Degalinės kelyje veikė, įskaitant ir WC bei dušus. Kai kuriose griežtai įleisdavo tik po vieną žmogų, po to valydavo ir dezinfekuodavo, kai kuriose būdavo laisviau be griežtų reikalavimų, todėl galima buvo sutikti ir kelis asmenis vienu metu.
Vienos degalinės tuštesnės, visur ramu, kitos – su daugiau žmonių, bet pagrinde dominuoja tolimųjų reisų vairuotojai.

VIEŠBUČIAI

Dauguma viešbučių pakelėse buvo atidaryti.

KELIONĖS IŠ LIETUVOS Į ISPANIJĄ

Kadangi daug yra klausiančių ir atgalinio varianto, tai mums atsakę žmonės taip pat neturėjo problemų, tik Ispanijos ambasadoje Lietuvoje išsiėmė raštą, kad yra Ispanijos rezidentai ir tuo pačiu tik atvirkštiniu keliu grįžo atgal. Taip pat yra važiavusių iki Vokietijos oro uostų, o iš ten lektuvu grįžę į Ispaniją.

Prancūzijos deklaracijos pildymo rekomendacija

Deklaraciją galite atsisiųsti čia

Viršuje reikia pildytį vardą pavardę, gimimo datą, tautybę bei Lietuvos adresą.

Skiltyje prie „Ressortissants de l’Union européenne et assimilés” reikia žymėti antrą „Personnes transitant par la France pour rejoindre leur résidence, ainsi que leurs conjoints et leurs enfants”.

Dokumento apačioje nurodyti dokumento sudarymo datą, bei pasirašyti.

6 thoughts on “Karantinas Ispanijoje: kaip grįžti automobiliu į Lietuva”
  1. Įspūdinga kelionė. O jau bliūde koks grožis – gaila tokį valgyti – net prisiartinau nuotrauką, kad įsitikinti, jog jie tikri 🙂

  2. Drąsus tu. Kelionė dviračiu labai žavi, juolab rytuose, bet teks palaukti 🙂

  3. Įspūdinga. Yra va tokių žmonių, kur keliavimas dviračiais jiems dalis gyvenimo būdo. Žinau porą, kuri metus keliavo po pietų Ameriką su šuniuku, nakvodavo palapinėse. Visokių nuotykiųi per tuos metus patyrė, betgi įdomu )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *