Apranga padeda žmogui susikurti savo stilių, norimą įvaizdį. Tai svarbiausia kiekvieno žmogaus stiliaus dalis. Tačiau, prie stiliaus ir įvaizdžio kūrimo prisideda ne tik rūbai, bet ir įvairūs aksesuarai, pavyzdžiui – akiniai nuo saulės. Akiniai nuo saulės ne tik apsaugo akis nuo pavojingų, ryškių ir akinančių saulės spindulių, bet ir prisideda prie stiliaus sukūrimo, gali papildyti įvaizdį ar net tapti svarbiausiu jo akcentu. Žinoma, akinių nuo saulės galima rasti įvairiausių. Visi jie skiriasi savo formomis, dizainais, spalvomis, rėmelių tipu ir medžiaga bei kitomis ypatybėmis. Tai reiškia, kad kiekvienas tikrai ras sau tinkančius, gražiausius ir stilingiausius akinius nuo saulės. Šiame straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie padės pasirinkti labiausiai derančius ir stilingiausius akinius nuo saulės. 

Akinius nuo saulės rinkitės pagal savo veido formą 

Akiniai nuo saulės gali būti įvairiausių formų. Lygiai taip pat, kiekvienas žmogus turi skirtingą veido formą. Vienus, universalius akinius nuo saulės vargu ar pavyks surasti. Kas tinka vieniems, visiškai netinka kitiems, o tik dar labiau išryškina veido trūkumus. Dėl šios priežasties, norint pasirinkti tikrai tinkančius, derančius akinius, renkantis reikėtų atsižvelgti į savo veido formą. Pavyzdžiui, širdies formos veidas pasižymi plačia kakta, siauru smakru. Tokio tipo veidui tinka akiniai, kurie prailgina veidą, vizualiai siaurina kaktą. Tam puikiai tiks “katės akių” formos ar aviatoriaus stiliaus, drugelio tipo akiniai. Apvalų veidą turintiems reikia akinių, kurie vizualiai mažintų veidą. Tam tiks itin dideli akiniai, kvadratiniai rėmeliai. Kvadratinės veido formos savininkai turi ryškų žandikaulį, plačius skruostikaulius, todėl, jiems tinka šiuos bruožus švelninantys akiniai. Pavyzdžiui, apvalūs, drugelio ar katės akių formos akiniai suteiks veidui švelnumo. Jei veidas ovalios formos, greičiausiai, tiks ir puikiai atrodys dauguma įvairių ir skirtingų akinių. Nuo sportiškų iki retro, apvalių, kvadratinių – ovaliam veidui tinka daug kas. Na, o tie, kurie turi pailgą veidą, turėtų rinktis didelius, masyvius akinius, kurie paryškina švelnias veido detales. Reikėtų vengti mažų rėmelių, kadangi, jie tik pabrėš veido ilgį.saulesakiniai

Atsižvelkite į akinių tipą 

Renkantis labai svarbu atsižvelgti ir į akinių tipą. Vieni akiniai nuo saulės, dažniausiai pigesni, neturi apsaugos nuo UV spindulių, kiti – ją suteikia. Atminkite, kad apsauga nuo UV spindulių yra be galo svarbi ir būtina, siekiant, kad akys ir regėjimas būtų apsaugoti nuo saulės spindulių keliamos žalos. Tad, specialistų teigimu, visuomet reikėtų rinktis akinius nuo saulės, kurie suteikia tinkamą ir efektyvią apsaugą nuo UV spindulių. Tačiau, tai ne vienintelis akinių nuo saulės tipas. Akiniai nuo saulės, taip pat, gali būti poliarizuoti. Poliarizuoti saulės akinių stiklai yra labai naudingi, kadangi, jie blokuoja saulės šviesos spindulius, kurie atsispindi nuo paviršių. Akis pasiekianti šviesa yra išfiltruojama, todėl, saulė neakina, turime geresnį matomumą. Tokio tipo akiniai yra itin naudingi vairuojant, kadangi, suteikia daugiau matomumo, leidžia saugiau vairuoti, nevargina akių. 

Dėmesį atkreipkite į rėmelio medžiagą

Kaip žinia, akiniai nuo saulės yra gaminami iš įvairiausių medžiagų. Vieni yra pigesni, kiti brangesni, na, o nuo medžiagos, iš esmės, priklauso ir tai, kokie patvarūs, patogūs ir ilgaamžiai akiniai bus. Dažniausiai, akinių rėmeliai būna gaminami iš plastiko arba metalo. Metaliniai rėmeliai pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu, jie atsparesni lūžiams. Dažniausiai, jie būna brangesni nei plastikiniai akiniai. Tačiau, jie netinka sportavimui, aktyviam laisvalaikiui. Plastikiniai, dažniausiai, yra pigesni, jie tinkamesni sportui, aktyvioms veikloms. Tačiau, svarbu paminėti, kad jie gali būti gaminami iš skirtingų plastiko tipų. Pavyzdžiui, iš acetato pagaminti akinių rėmeliai yra kur kas tvirtesni, lankstesni ir net lengvesni. Jie būna įvairiausių spalvų, tekstūrų. Atminkite, kad naudinga investuoti į kokybiškus akinių nuo saulės rėmelius, kadangi, jie tarnaus ilgai ir bus patvarus. Kita vertus, galima įsigyti ir kelis pigesnius variantus, kuriuos bus lengva derinti prie skirtingų įvaizdžių, aprangos. 

Akiniai nuo saulės vyrams ir moterims, skirtingi dizainai, tipai – viską, už itin patrauklią kainą, rasite varle.lt svetainėje. Išsirinkite tinkamiausius ir stilingai papildykite savo įvaizdį.

3 thoughts on “Kaip išsirinkti stilingus ir derančius akinius nuo saulės?”
 1. Hm. Tai ko aš bijojau.
  Aš toks truputi keistas. Organizuotoje ne mano paties kelionėje paskutinį kart dalyvavau prieš maždaug 19 metu, kartu su kursiokais geografais į Čekiją ir Slovakija.
  Niekada nepamiršiu, kaip pilnas geografu LAZ pasiklydo žvyrkeliuose iš Paberžės į Dotnuva, ir profesorė lipo iš autobuso klaust kelio. Gerai, kad tądien pabendravom su tėvu Stanislovu, tik po daugelio metų supratau, su kokio kalibro žmogumi buvau susitikęs.
  Tikriausiai man vis dar pokelioninis sindromas.
  Ačiū Linosa, bet panašu, kad savarankiška kelione į Balkanus gali laimėti prieš ciucika Sakartvele…
  Sėkmės mums visiems, ne normaliems 🙂

 2. Neužilgo dukterėčia ruošiasi į tuos kraštus. Parekomenduosiu paskaityti.
  Ir ačiū, kad Erelio lizdą austrams padovanojai, tegu turi 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *