Šiaurinė Sardinija, pakeliui į Costa Smeraldą, bilijonierių rojų.

OLBIA
Olbia yra vienas iš didesnių Sardinijos jūrų uostų. Į šį uostą 1952m. išsilaipino investuotojai iš Amerikos, Anglijos ir Arabijos, kurie padėjo pamatus Sardinijai atsidurti atostogų vietų “top” sąraše. Čia yra ir vienas populiariausių privačių aerouostų, kuris aptarnauja tik nuosavais privačiais lėktuvais atskrendančius poilsiautojus.

Šį aeroruostą įkūrė ta pati investuotojų grupė, kuri sukūrė ir Costa Smeralda, tais laikais privatūs lėktuvai skraidino tik po aštuonis keleivius. Dabar čia nusileisti su privačiu lėktuvu kainuoja 30.000 eurų. Vienas sardas pasakojo, kad yra arabas, kuris atvyksta dviem lėktuvais, vienas jo, kitas jo personalo su virėju, kur atskraidina ir maistą. Šiaip Olbia yra geroje strateginėje vietoje, į šiaurę Costa Smeralda, į pietus balto smėlio zona San Teodoro. 

PORTO CERVO

Porto Cervo dar galima sakyti, kad tai uostas padaręs Sardiniją žinomą tarp viso pasaulio jetset, bei pakėlęs ant kojų visą Sardinijos ekonomiką. O viskas prasidėjo, kai čia išsilaipino Aga Khan, prieš gerus penkiasdešimt metų. Čia kus nebuvo nieko ir ganėsi avys, dabar atplaukia privačios liukso klasės jachtos. Čia atvyksta viso pasaulio įžymėbės, arabijos princai, rusų magnatai, futbolo žvaogždės ir t.t. sąrašąs svečių ilgas.Porto Cervo daugiau nei jūrų uostas. Tai uostas, kuris yra privatus ir priklauso pačiam princui Aga Khan. Apart, jūrų uosto ir vilų, Aga Khan priklauso ir antras pagal dydį privatus Europos aerouostas (Olbia mieste). Penkių minučių nusileidimas privačiu lėktuvu kainuoja 30000 eurų.

CAPO TESTA
Capo testa – maža sala, bet kadangi sujungta keliu, tai gaunas mažas pusiasalis, šiauriausioje Sardinijos dalyje, nuo kurio atsiveria vaizdas į Bonifacijaus salą Korsiką.

Iš abiejų pusių ją supa du paplūdimiai. Todėl priklausomai nuo vėjo krypties galite keisti paplūdimį kiekvieną dieną. Ši dalis visada vėjuota, todėl net esant dideliems karščiams jausitės gaiviai, tačiau atsargiai, nepersideginkit. O kai maudotės būkit atsargūs prie akmenų, nes yra vandens ežių.

SANTA TERESA DI GALLURA
Jūra čia tokia kristalinė ir skaidri, kad nesinori išlipti iš vandens. Smėlis baltas, yra akmenuotų vietų, o ten įsitaisę gyvena jūros ežiai, ant jų užlipti nelinkėčiau ir blogiausiam priešui. Todėl vietose reikia būt itin atsargiems, beje mačiau ir raudonąja vandens medūzą. Gamtovaizdis čia vienas iš gražiausių, kurį teko matyti keliaujant salose. Tobula vieta totaliam relaksui, kai nenorit nieko veikt ir norisi ramybės. Tačiau daug senelių su anūkais ir šeimų su vaikais, todėl pliaže nevisada bus jau taip ramu.

Antra, apart jūros nėr ką veikt! Visiškai… Lieka vakarinis pasivaikščiojimas po pagrindinę miesto aikštę, nėra jokios diskotekos, net normalaus lounge bar. Atrakcija tampa žmonių stebėjimas. Dauguma bando vaizduotis vip, net užsisakant cocacola turi girdėti visas baras, o ypač kai pasakoja pasakas telefonu savo giminaičiams apie jų veiklą čia. Atrodo, kad pasakoja apie Monte Karlą ir pamiršta paminėti, kad iš čia vežė granitą Panteonui, Pizos bažnyčiai (tai prie pasvirusio bokšto) ir Milano Katedrai Duomo.Italija DOC

12 thoughts on “Italija: Šiaurinė Sardinija, pakeliui į Costa Smeraldą, bilijonierių rojų.”
  1. Gražus fotopasakojimas.Gražus oras labai pagražina šią šalį – aš čia buvau lietingą rudenį, tai įspūdis liko slogesnis.

  2. Mums pernai beveik visas dienas pralijo, tai tikrai- gražus oras labai daug žavesio suteikia 🙂

  3. Patiko Tiudorų Viktorijos epochų namai periferijoje bei pilys mažesniuose miestuose. Pats nevažinėjau už didmiesčių ribų, mačiau tik Londoną ir Edinburgą. Taip pat užkabino policijos santykis su žmonėmis, štai ką reiškia sena demokratija.

  4. Tai tikrai kad tik trupinius Londone pamatėte, reiks sugrįžti ir ne kartą, ypač jei patiko 🙂 Ir labai mielas tas Penshurst kaimelis – nematytas, negirdėtas.

  5. Cesiau, iš tikrųjų tie maži miesteliai tai kaip iš pasakų – net netiki, kad ten vaikštai :))

    Linosa, patikėk, tiek norėjom daug apžiot, o pati žinai, kad Londonas yra Londonas ir nieko čia nepadarysi :)))))))

  6. Ra, nejuokauk tik :)))) – trupineli pamatem. Turi jie grazaus paveldo labai daug ir siaip visokiu vieteliu lankymui

  7. tai po truputi, po truputi Aruna, ir sukrausit puikiu aplankytu vietu bagaza… o ju tai UK pilna…

  8. Tiesa sakant apie jokia Angiliją neteko girdėti, o čia reikėjo rinktis šalį – Jungtine karalystė 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *