Indonezija, Pietų Borneo, Pasir Panjang. Šeštadienio vakaras. Nesu didelė žygių mėgėja, bet gyvenant kitoj kultūroj vis tik norisi pamatyti kaip tas ”kitaip” čia vyksta. Ms. Yeti, mano padėjėja, pakvietė mane į svečius. Tai labai malonu!

Sutarto laiko nebuvo, paprasčiausiai turėjau laukti skambučio. Kai jo, po kokių ”n ”valandų sulaukiau, išgirdau tik vieną klausimą: ”are you ready?”. Tai aišku, kas aš ”ready”. Aš visada ”ready”. Pradėjau ruoštis-puoštis, bet už kokių 5 min jau turėjau išvažiuoti. ”Are you ready” reiškia būtent dabar. OK.

Buvau pirmą kartą pakviesta į svečius Borneo. Iš kur man žinoti, kaip čia reikia elgtis. Kad batus nusiaut tai ir taip aišku, čia visi juos visada ir visur nusiauna. Susėdom dviese ant žemės (nemanau, kad tik todėl, kad ji nei vienos kėdės namie neturi) ir pradėjom lukštenti tokį vieną vaisių. Atseit dėl manęs jį pirko. Pasakiau keletą mandagumo frazių, bet jos, matyt, įspūdžio nepadarė. Pradėjau jaustis nejaukiai. Klausiu: ”Ar klausaisi muzikos?” Sako: ”Taip, bet tik ne šiandien”. Pradėjau žaisti su savo apyranke. Geriau jau būčiau sėdėjus namie.

Gerai, kad iš kažkur atsirado jos draugas, futbolo mėgėjas. Jis, matyt, supratingesnis, pasiūlė nuvažiuoti į centrą, į taip vadinamą vietą ”ant žiedo”. OK. Viskas gal būtų ir gerai, bet.. Borneo alkoholis uždraustas, bent jau niekas apie tai garsiai nekalba, paklausiau, ar galima kur nors nusipirkti vyno… Sako, paieškosim. Ieškojo.. Ieškojo.. Nerado..

Galų gale sako:
– O tu Pantą mėgsti?
– O kas ta Panta?
– Tai labai panašu į vyną, tai beveik vynas.
– Ok, skanu?
– Skanu.
OK, užsisakom tos Pantos ir laukiu, kas cia bus. Aš nuoširdžiai tikėjau, kad tai kažkas su alkoholiu… Stengiausi neišsiduoti , kai atnešė tris Fantas.. Fanta, tai Fanta.. Irgi gėrimas..

Vakaras jau buvo sugadintas (ne dėl to, kad nebuvo alkoholio, dėl to, kad mane apgavo 🙂 ), tai po ”skarbės” Pantos, sakau, gal jau važiuojam atgal.. Sumokėjau 2 dolerius (kai reikėjo mokėti, jie kažkodėl sužiuro į mane..) ir mane parvežė namo. Kai nulipau nuo motociklo, pasiruošiau (ir vėl!) keletą mandagumo frazių, o jie paprasčiausiai ėmė ir nuvažiavo! Nei ačiū, nei viso gero.. Bent pamojavę nuvažiuojant būtų.. Turbūt tai ir yra vakaras indonezietiškai..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *