Kepinanti birželio saulė, tuntai kitų lankytojų, mineralinis vanduo ir sumuštiniai tašėje bei gera nuotaika širdyje – tam turite būti pasirengę vykstantys į Prahos zoologijos sodą.

Prisipažinsiu, nesu didelė zoologijos sodų megėja – nemėgstu narvuose uždarytų gyvūnų, plius nuo vaikystės persekioja prisiminimai apie nykų ir varganą Kauno zoologijos sodą. Ir šių prisiminimų atsikratyti gana sunku, nors jau pirmojo apsilankymo Prahos zoologijos sode metu, šie įspūdžiai nublanko, prieš tai, ką siūlo ši vieta.

Šiemet, po beveik septynerių metų pertraukos, pakviesta draugų, nusprendžiau apsilankyti dar kartelį ir dabar jau ne žiemiškos, bet vasariškos saulės nutviekstame sode, susipažinti su dabartine iš tiesų neeiline ekspozicija. Bet apie viską, nuo pradžių.

Saulėtą ir šiltą birželio sekmadienio rytą susitikome ties „Nadraži Holešovice“, esančioje autobusų stotelėje ir kepinamos saulutės kantriai laukėme autobuso. Vasaros sezono metu, šis laukimas neprailgo, mat tiek viešasis, tiek specialus, transportas kursuoja gana dažnai. Mūsų kompanijai iš tiesų pasisekė, greitai sulaukėme specialaus ZOO ženklu pažymėto, nemokamo autobuso, kuris mus ilgai negaištant atvežė prie pat zoologijos sodo durų.

Prie įėjimo nedidelė eilutė, perkančiųjų bilietus ar parko žemėlapius (šiuos tikrai patariu įsigyti), šiaip užkandžiaujančių ir laukiančių savo draugų, dar kita dalis atvykusiųjų prie specialaus kiemelio renkasi nuomojamus dviračius ar vaikiškus vėžimėlius. Per daug nesižvalgydami žengiame į parką ir žvilgsnis trumpam sustingsta ties švieslente – „šiuo metu parke 4298 lankytojai“ – neblogas skaičius…

Tad trumpai apie šį parką ir kas jį sudaro.
Prahos zoologijos sodas buvo įkurtas 1931 metais, siekiant išplėsti zoologijos tyrimus, išsaugoti laukinę gyvūniją bei šviesti visuomenę. Šiuo metu parkas užima 45 hektarų teritoriją ir yra vienas geriausių zoologijos sodų pasaulyje (Forbes, 2008). Kaip rašo lankytojams skirtas lankstinukas, šiame parke yra daugiau kaip 6000 žvėrių iš viso pasaulio. Visus šiuos gyvūnus lankytojai gali pamatyti specializuotuose paviljonuose ar ekspozicijose. Tiesa, viskam aprėpti, kažin ar turėsite laiko, nes praleidusi čia 4 valandas, manau mačiau tik pusę. Bet kuriuo atveju, persitempti neverta,taigi vykstantiems siūlyčiau atsipalaiduoti, gabūt netgi sėsti į lankytojams skirtą traukinuką, ir pradėti apžiūrą.

O pamatyti, čia tikrai yra ką – yra ir Afrikos namai su savana (su žirafomis ir antilopėmis, ir pačiomis mažiausiomis surikatomis), ir Afrika iš arti (su visais vabalais, vorais ir ropliais), čia pat kačių ar vėžlių paviljonas, Indonezijos gabaliukas iš arti (su orangutangais, džiunglėmis, bei naktinės gyvūnijos ekspozicija), lemūrų sala ir t.t. Bet ko gero pats populiariausias paviljonas – gorilų, prie kurio visada būriuojasi pulkas didelių ir mažų lankytojų. Kiekvienas paviljonas turi savo gyvūnų maitinimo grafiką ir norintieji gali susirinkti nustatytu laiku bei stebėti šį procesą (laikai nurodomi parko interneto svetainėje).

Būnant parke, kaip lankytoją, stebino ne tik gyvūnų gausa, bet ir maksimalus jiems įprastų gyvenimo sąlygų atkūrimas – pavyzdžiui Indonezijos paviljone, surinkti ne tik gyvūnai, bet ir atkurta augalija, klimatinės sąlygos – bei erdvės.

Pasivaikščiojimas, kad ir koks ilgas bebūtų, tikrai neprailgsta – pavargę gali prisėsti ant suoliukų ar įsitaisyti lauko kavinėse, kurių tikrai nemažai ir kainos tikrai nesikandžiojančios. Atvykę su vaikais, taip pat nenusivils, be įprastinių ekspozicijų, yra specialus mažiesiems skirtas zoologijos sodelis, žaidimų aikštelės, baseinėlis turškenimuisi. Tuo tarpu pavargę tėvai, gali įsitaisyti netoliese esančioje kavinėje ar tiesiog prisėsti ant žolės.

Visus įspūdžius aprašyti sunku, kaip ir sudėti visas nuotraukas (kadangi gyvūnai, nėra labai dideli pozavimo megėjai – ypatingai mano nusižiūrėtas orangutangas 😀 ), tačiau būnant Prahoje praleisti vizito į zoologijos sodą tikrai nevertėtų.

Informacija lankytojams: www.zoopraha.cz
Bilietų kainos:
– Suaugusieji – 150,00 CZK
– Vaikai (3-15 metų – 100,00 CZK
– Vaikai iki 3 metų – nemokamai
– Šeimos 2 suaugę ir 2 vaikai – 450,00 CZK
– Grupės virš 10 asm. – 10 % nuolaida
– Zoologijos sodo žemėlapis – 5,00 CZK
Kitos paslaugos:
– Funikulierius – 20,00 CZK
– Apžvalginis traukinukas – 30,00 CZK suaugusiems ir 20,00 CZK vaikams.
Lankymo laikas:
Zoologijos sodas dirba kasdien, ištisus metus ir savo lankytojų laukia:
– Kovas – 9.00 – 17.00
– Balandis, gegužė, rugsėjis, spalis – 9.00 – 18.00
– Birželis, liepa, rugpjūtis – 9.00 – 19.00
– Lapkritis, gruodis, sausis, vasaris – 9.00 – 16.00

Kaip nuvykti:
– Metro linija „C“ iki stotelės „Nadraži Holešovice“ nuo ten, autobusas 112 arba specialusis ZOO ženklu pažymėtas autobusas. Patariu palaukti specialaus ZOO autobuso, kadangi šis, kitaip nei maršrutinis autobusas, vyksta tiesiai į zoologijos sodą, be papildomų tarpinių sustojimų.
– Vasaros sezono metu nuo Rašinova krantinės plaukiančiu garlaiviu – 150 CZK/asm..

Kitos lankytinos vietos:
– Prahos botanikos sodas – www.botanicka.cz
– Trojos rūmai ir parkas

One thought on “Čekija: Diena Prahos zoologijos sode”
  1. na jus kietai cia varet, min 60 km i diena, cia reikia pasikankint ypac per kokius miskelius ;}

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *