Kiekviena šalis turi keletą spalvų, susijusių su vėliava ar simbolių atributikomis..Pas mus suvenyrų vitrinose galima užtikti tiktai tris spalvas: geltoną, žalią ir raudoną.
Tačiau ne Baltarusija. Nes baltarusiškoji vėliava nesiderina su žmonių liaupsinančia spalva. Et, pala pala, kokia ta spalva, kurią beveik visi baltarusai dievina?
Susipažinkime: mėlyna spalva arba Mėlynoji šalis. Tai nebuvo pirmasis įspūdis, kuris paliko eiliniam praeiviui kaip ir man. Baltarusiją kasmet aplankau ir vis sau įsitikindama, jog per dešimtmečius ši fanatiškoji spalva kažkaip neblunka ir šiandien jų širdyse.
Visur: turguje, ir parduotuvėje galima nusipirkti absoliučiai viską: nuo siūlių iki mersedeso. Va,būtent mėlynos spalvos… 🙂
Jei susipykai su geru kaimynu ar nežinai, ką padovanoti gimtadienio proga. Eik pirkti mėlynos spalvos paprasčiausius dažus, skirtus durims ar grindims. Tada jie kaifuosis visą mėnesį arba eis pas bičiulius išgert stikliuką už tai, kad gavo ne dažus, o būtent mėlyną spalvą. O juokingiau nebūna, kai prekės tos pačios firmos, tik mėlyna spalva kaštuoja kiek daugiau. Ir vis tiek perkamiausia prekė, ir kai kur tampa deficitu, ypač kaimuose.
Šypsnys pats pasitiko mane, kai pamačiau pakelėse žmonių pačius darbus iš akmenų. Spėkit, gavosi mėlynos musmirės. Sakoma, perdažė…Nu, mąstymas ir taip pamėlynavo 🙂
Daugeliui baltarusų svarbu, jei pas tave yra mėlynos spalvos šukos, druskinė, fotoaparatas ar laikrodis. Ir tada bus tavo geriausias draugas, šitaip geriausias būdas sutapatinti.
Įdomiausia tai, kai jų paklausdavau, ką reiškia jiems tokia rėkianti spalva. Deja, ir taip neišgirsdavau atsakymo, tik akyse kiek netvirtai gūžtelėti pečiai.
Pabaigai suteiksiu juoko grietinėlę. Paklausiau, ar bus gerai, jei po akim mėlynė?
Atsakyme: jo jo, mėlynos spalvos revoliucija!

3 thoughts on “Baltarusija: Mėlynoji šalis”
  1. Man Akapulkas nuo senų laikų asocijavosi su tropine egzotika, akinančia prabanga ir Laimos Vaikulės daina. Bet peržvelgusi kelias nuotraukas prie pasakojimo, turiu konstatuoti faktą, kad mano vaizduotėje jis buvo per daug išaukštintas.

    Bet buvo labai įdomu paskaityti įspūdžius iš šio tolimo ir beveik nepažįstamo krašto.

  2. man labiau asocijuojasi su meksikietiškais serialais, kuriuos draugė žiūrėdavo. ten išsipustę turtuoliai būtinai važiuodavo į Akapulką. tik kažkodėl maniau, kad jis iki šiol pažiboje, bet pasirodo jau „nukritusi žvaigždė”.

  3. Na dabar jau atsinaujino ir vel populiareja. 🙂 Meksikieciai megsta i Acapulca vaziuoti. Tik tiek, kad nauju konkurentu atsirado. Ypac Los Cabos ir Cancunas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *