Druskonio ežeras – Mergelės Akelių ežerėliai – Švendubrės miškas – Nemuno pakrantė su poilsiavietėmis – gamtos paminklas Velnio akmuo – Švendubrės kaimas – Raigardo slėnis su Nemuno upės senvagėmis – Druskininkai

Dviračių takas „Žvaigždžių orbita“ prasideda prie Druskonio ežero, lenkia Mergelės Akelių ežerėlius, vingiuoja Nemuno pakrantėmis iki legendomis apipinto gamtos paminklo Velnio akmens.

Didesnis žemėlapis

Toliau takas veda pro etnografinį kieminį Švendubrės kaimą, kuris išsidėstęs šalia legendinio Raigardo slėnio. Čia puiki galimybė susipažinti su dzūkų gyvenimo būdu, papročiais.

Pasiekus Raigardo slėnį su Nemuno upės senvagėmis galima pasisemti energijos iš pušų, kadagynų, taip pat pagrybauti, pauogauti. Toliau pušynu ties Gardino-Kauno plentu vėl sugrįžtama į Druskininkus.

Visas maršrutas – asfaltuotais dviračių takais. Rodyklės dviratininkus nukreipia įvairaus 9 km, 12 km, 24 km ilgio maršrutais. Juos galima įveikti per 2 – 4 ar 6 val.

Važiuojant „Žvaigždžių orbitos” taku, verta pamatyti ir aplankyti:

1.  Druskininkų miesto muziejus. M. K. Čiurlionio g. 59, tel.+370 313 51024;
Reprezentacinis XX a. pradžios pastatas vila  „Linksma”, kuriame įkurtas miesto muziejus, – gražus architektūros paminklas ant Druskonio ežero kranto,  miesto  centre. Nuo 2001 m. muziejuje įrengta ekspozicija, vyksta renginiai, parodos, kamerinės muzikos koncertai, skaitomos paskaitos. 

2. M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, M.K. Čiurlionio g. 35, tel.+370 313 52755 
Muziejus įkurtas 1963 m. dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) tėvų  namuose, kuriuose jis gyveno ir kūrė 1896 – 1910 metais. Dvejuose šeimos nameliuose atkurta autentiška buitis,  kituose dviejuose pastatuose – menininko kūrybą, biografiją ir šeimos istoriją atspindinčios ekspozicijos. Muziejuje veikia skaitykla, kurioje sukaupta literatūra apie M.K. Čiurlionį, vyksta koncertai, renginiai, rengiamos vakaronės,  rodomi filmai.

3. Mažoji galerija. M. K. Čiurlionio g. 37, tel. +370 313 55752;
Galerija įsikūrusi savotiškame meno kvartale, šalia M.K.Čiurlionio memorialinio muziejaus ir V.K.Jonyno galerijos. Čia rengiamos Druskininkų, Lietuvos ir užsienio dailininkų, fotografų kūrybos parodos. Galerijoje yra dailės salonas, kuriame galima įsigyti tapybos, grafikos, juvelyrikos, keramikos ir meninės odos darbų.

4. V. K. Jonyno galerija. M. K. Čiurlionio 41, tel. +370 313 55553;
Galerija įkurta 1993 m. Čia eksponuojami lietuvių dailininko Vytauto Kazimiero Jonyno ( 1907 – 1997 ), ilgą laiką  kūrusio Vokietijoje ir JAV, kūrybos ekspozicija: piešiniai, grafika, tapyba, skulptūra, vitražų projektai.

5. Švendubrės etnografinis kaimas. Tai vienas iš Druskininkų miškuose esančių kaimų, įsikūręs prie  Raigardo slėnio 5 km atstumu nuo kurorto. Istoriniuose dokumentuose minimas 1620 metais. Tai senas  gatvinis  kaimas, architektūrinis paminklas. Ypač įdomios senosios dzūkų sodybos su savitais aptvertais kiemais.

6. Raigardo kraštovaizdžio draustinis. Raigardo slėnis – tai kraštovaizdžio draustinis su didžiausiu šalyje  sufoziniu cirku (14 km iš vakarų į rytus ir 4 km iš šiaurės į pietus) yra 9 km už kurorto važiuojant Gardino  plentu.  Apie Raigardą sukurta daug legendų ir padavimų.

7. Senosios žydų kapinės.

8. Senosios miesto kapinės

9. Sovietų karių kapai.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Gardino g. 3, Druskininkai
Telefonas: +37031360800
Internetinė svetainė: info.druskininkai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *