Ratnyčios ir Nemuno santaka – kavinė „Dangaus skliautas”- Veisiejų gatvės sankirta – toliau Ligoninės gatvės sankirta – Grūtos upelio tvenkinys – „Eglės” sanatorija – Neravų miškas – Ilgio ežeras – Grūto kaimas – Grūto parkas – šašlykinė „EL&EL” – šašlykinė „Pas armėnus” – užeiga „Pasaga” – Ratnyčia – Druskininkai

Maršrutas prasideda prie Ratnyčios ir Nemuno upių santakos ir tęsiasi pro vaikų reabilitacijos sanatoriją „Saulutė“ bei kavinę „Dangaus skliautas“. Toliau vingiuotu miško takeliu kirsdamas judrią Veisiejų gatvę ir ramesnę Ligoninės gatvę asfaltuotomis miško kalvelėmis pasiekia Grūtos upelio tvenkinį.

Didesnis žemėlapis

Čia galima pasukti į „Eglės“ ir „Žilvino“ sanatorijų kompleksą, skanauti „Eglė–1“ ir „Eglė–2“ natūralaus mineralinio vandens, pasigrožėti išpuoselėta sanatorijos aplinka.

Palikęs „Eglės“ sanatoriją, keletas kilometrų maršrutas tęsiasi Neravų mišku. Asfaltuotas takas šiek tiek kalvotu reljefu veda prie Ilgio ežero, kur galima puikiai pailsėti, išsimaudyti, aplankyti prie dviejų ežerų prigludusį Grūto kaimą ir sovietinių skulptūrų muziejų Grūto parką. Čia jūsų akį patrauks ne tik sovietinių skulptūrų ekspozicija, bet ir mažasis zoologijos sodas, didelė vaikų žaidimų aikštelė ir kavinė, kurioje galėsite paragauti ir sovietinių patiekalų.

Grįžti galima Kauno plentu aplankant Grūto kaime įsikūrusią šašlykinę „EL&EL“ arba šalia Druskininkų esančią šašlykinę „Jerevan“, o sugryžus į Druskininkus aplankyti įspūdingą miško muziejų „Girios aidą”.

Visas maršrutas – asfaltuotais dviračių takais. Rodyklės dviratininkus nukreipia įvairaus 6 km, 8 km, 10 km ilgio maršrutais. Juos galima įveikti per 2 – 3 ar 5 val.

Važiuojant „Žilvino taku”, verta pamatyti ir aplankyti:

1. Meilės sala.

2. Druskininkų vandens parkas. Vilniaus al. 13, tel. +370 313 52338; Tai moderniai rekonstruotas apie 25000 kv. m. kompleksas, kurį sudaro penki korpusai (A, B, C, D, E). Jūsų patogumui po vienu stogu – įspūdinga pirčių erdvė „ALITA”, vandens pramogų dalis su nusileidimo kalnelių bokštu,  viešbutis, restoranas, kavinės, boulingas, konferencijų salės.

3. Druskininkų gydykla. Vilniaus al. 11, tel. +370 313 60508; Tai pagrindinė kurortinio gydymo įstaiga. Ji pastatyta ant mineralinių šaltinių, todėl procedūroms naudojamas mineralinis vanduo į gydyklą patenka tiesiai iš gręžinių (gylis apie 300m).

4. Grožio šaltinis.

5. Prieplauka: ekskursija laivu į Liškiavą. Ekskursiją organizuoja turizmo firma „Druskininkų gelmė”, V. Kudirkos 45,  tel. +370 612 26982, +370 313 53393;

6. Ratnyčios ir Nemuno santakos tiltelis

7. Ž. Lipšico Druskininkų skulptūrų parkas Draugystės san. teritorijoje. Krėvės g. 7. Tai ekspozicija apie vieną garsiausių XX a. skulptorių Ž. Lipšicą (1891 – 1973 ).

8. Sanatorija Eglė. Eglės g. 1, tel. +370 313 60220; Gydymo ir reabilitacijos centras su mineralinio vandens ir gydomojo purvo gydykla, gydomaisiais ir diagnostiniais kabinetais, mineralinio vandens biuvete su „Eglės” mineraliniais chloridiniais natrio–kalcio vandenimis.

9. Eglės tvenkinys.

10. Ilgio ir Grūto ežerai

11. Grūto parkas: Grūto kaimas, tel. +370 313 55511; Sovietinių skulptūrų ekspozicija, bibioteka ir muziejus, sovietinių patiekalų kavinė, mini zoologijos  sodas, vaikų žaidimų aikštelė. Grūto parkas oficialiai atidarytas 2001 metais balandžio 1 d. Parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20 ha plotą, čia  eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Grūto parkas kasmet pritraukia apie 300 tūkst. lankytojų. 
Armėnų užeiga EL&EL. Grūto kaimas, tel. +370 313 47447

12. Kavinė “Jerevan”. M. K. Čiurlionio g. 128, tel. +370 313 55554

13. A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas. Naujasodės kaimas, Druskininkų savivaldybė. Tel. 8 313 52448, 8 687 93694. Trys kilometrai nuo Druskininkų yra Naujasodės kaimas, kuriame 30 metų gyvena ir kuria  tautodailininkas, medžio drožėjas Antanas Česnulis. Jo sodyboje, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio ir  yra išsidėsčiusi drožinių ekspozicija. Svečius sutinka autoriaus sukurtas vejo malūnas, kurio keturiuose  aukštuose sukaupta autoriaus drožtos skulptūros, atspindinčios visą kūrybos kelią.

14. Senosios kapinės Ratnyčios kaime.

15. Miško muziejus „Girios aidas“. M. K. Čiurlionio g. 102. Tel. (+370 313) 53901. Muziejus įkurtas 1971 m. Jame veikia žvėrių ir paukščių ekspozicijos. Ąžuolo drevėse slepiasi raganos, nykštukai, kiti pasakų personažai, skamba paukščių balsai ir miško ošimas.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Gardino g. 3, Druskininkai
Telefonas: +37031360800
Internetinė svetainė: info.druskininkai.lt

One thought on “Žilvino takas”
  1. Sveiki,jei nenorite susigadinti visos gražios ir įdomios kelionės įspūdžių nesustokite užeigoje EL&EL
    Gėda ,gėda turi būti Armėnijai dėl tokio maisto,kurio teko ragauti šioje kavinėje.Vienintelė sriuba buvo panaši į sriubą.O visą kitą…GĖDA Armėniški koldūnai tai jau visai kita istorija_tešla apačioje išskydusi ir suplyšusi,o viršus neįkandamas.Apie įdarą ,mėsa to dalyko net ir labai įsitempęs nepavadinsi, iš viso patylėsiu… Gailiuosi,kad nepasiėmiau su savimi ir nenuvežiau į maisto inspekciją patikrinti kiek ten tos „kiaulienos” su „jautiena” Plius visas tas jovalas (penki koldūnai) kainavo 16lt. ir laukti šio „šedevro” reikėjo 40min.(o žadėjo pagaminti 20-25min.) Taipogi „sužavėjo” vienintelis šioje užeigoje siūlomas armėniškas desertas Pachlava,pyragėlio tešla kieta,įdaras tik pamozotas,bet tai būtų puse bėdos.Įdare ,matyt dėl kiekio,o gal skonio,radau du graikško riešuto kevalus .Ačiū dievui,dantys liko sveiki,bet už tokį siurprizą niekas net nesiteikė atsiprašyti
    Gėda šeimininkams dėl tokios virtuvės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *