Trasa gali naudotis vandens turizmo entuziastai, kelionei pasirinkę baidares, plaustus ar valtis.

Plaukimą upe galima pradėti nuo tilto per Šventąją prie Andrioniškio. Čia pat yra Anykščių regioninio parko stovyklavietė su rekreacine infrastruktūra, kurioje galima pasiruošti kelionei. Maršruto ilgis apie 30 kilometrų, kuris nusitęsia per Šventosios kraštovaizdžio draustinį.

Plaukiant galima pamatyti nemažai išlikusių senvagių, stačių šlaitų, gamtinių ir kultūrinių vertybių. Pakeliui į Anykščius praplauksite Niūronių kaimą, kuriame yra „Arklio muziejus“, Šeimyniškėlių piliakalnį, galėsite pailsėti įrengtose stovyklavietėse bei poilsiavietėse.

Įplaukę į Anykščius pamatysite siaurojo geležinkelio tiltą, kairėje upės pusėje, Anykštos upelės žiotis. Anykšta išteka iš Rubikių ežero ir vingiuoja 14 kilometrų iki Šventosios upės tarp skardingų medžiais ir krūmais apaugusių šlaitų. Pasiekus Anykščių užtvanką pailsėti ir persikėlus per ją, galima toliau keliauti iki Kavarsko.

Pakeliui pamatysite „Puntuko brolį“, „Karalienės liūną“, „Puntuko akmenį“, „Abromiškio“ ir „Vetygalos“ atodangas. Plaukiant šia atkarpa siūlome apsistoti Anykščių regioninio parko direkcijos įrengtose stovyklavietėse, poilsiavietėse, išsimaudyti paplūdimiuose.

Informaciją parengė: Anykščių turizmo informacijos centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *