Maršruto ilgis – 52 km.

Šis dviračių maršrutas sužavės jus, nes yra pats įspūdingiausias Lietuvoje. Kelionė prasideda keltu iš Klaipėdos centro į Kuršių Neriją.

Krykštaujančių žuvėdrų palyda primins, kad Klaipėda – jūrinis miestas, kuris didžiuojasi savo jūrų muziejumi – akvariumu ir delfinariumu.

Toliau maršrutas veda per Kuršių Nerijos nacionalinį parką, kurį Jungtinių Tautų Organizacija UNESCO pripažino kaip vieną iš unikaliausių Baltijos jūros regiono gamtos ir kultūros paveldo objektų. Kuršių nerijos kraštovaizdis – tai gamtos ir žmogaus susitarimo pasekmė. Čia labiausiai žavi tarp pušynų įsiterpusios vėjo pustomos smėlio kopos, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą ir Kuršių marias. Kuršmarių pakrantėje išsibarsčiusios gyvenvietės – Juodkrantė, Pervalka, Preila ir Nida – žavi etnografinėmis žvejų sodybomis su nendriniais stogais ir šalia po žvejybos džiūvančiais tinklais, pamario švyturiais, medinėmis Raganų kalno skulptūromis bei netoliese įsikūrusia kormoranų
ir pilkųjų garnių kolonija. Erdvūs auksinio smėlio paplūdimiai vilioja pailsėti ir atsigaivinti jūros bangose.

Pasirinkę šį maršrutą, Nidą pasieksite asfaltuotu dviračių taku, kuris driekiasi pušynais per visą Kuršių neriją. Iš Nidos galima persikelti laiveliu į Nemuno deltą ir Pamario keliais sugrįžti į Klaipėdą.

Trokštantys sovietinės egzotikos, Kuršių Nerija gali lengvai pasiekti Kaliningradą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *