Manoma, kad Jonavos vietoje ošė gūdi giria, mat ir dabar rytinė miesto dalis atsimuša į tankius miškus. Miesto atsiradimas siejamas su Skarulių dvaru. XVII a. jis atiteko Dominikui Kosakovskiui, kuris 1740 m. pasistatė rūmus. Dominykas Kosakovskis, prie Skarulių dvaro įkurdamas miestelį, jį pavadino savo sūnaus Jono Eustachijaus vardu slaviškos darybos principais (Janowo). Ilgainiui nusistovėjo aplietuvinta pavadinimo lytis Jonava.

Yra legenda, kuri byloja, kad senais laikais kairiajame Neries krante, stovėjusi smuklė, kurioje gyveno Jonas ir Jonienė. Smuklė viliodavo pirklius, amatininkus, kurie sakydavo „Užsukime pas Jonus“. Pasak legendos, taip ir kilo Jonavos pavadinimas.

Apie šio krašto paslaptis sužinokite daugiau, pasinaudoję žemiau pateiktu turistiniu maršrutu.

Maršrutas sudarytas pagal objektų išsidėstymą, todėl sekant tvarką, keliausite optimaliausiu būdu.

Gerų įspūdžių!

1. Jonavos krašto muziejus (J. Basanavičiaus g. 3, Jonava; tel.: (8-349) 52335; [email protected])
Jonavos krašto muziejus įsikūręs senojoje Jonavos arklių pašto stotyje. Muziejuje yra 3 skyriai: Istorijos, Etnografijos, Dailės, kuriuose pristatoma krašto istorija, senieji buities ir darbo įrankiai, dailininkų paveikslai, seni baldai, indai ir kt. Muziejuje galima užsisakyti gidą, kuris papasakos apie muziejuje saugomus eksponatus, taip pat praves apžvalginę ekskursiją po Jonavos kraštą. Muziejuje galite gauti daugiau informacijos apie Jonavos apylinkių lankomas vietas: Šveicariją, Kulvą, Žeimius, Praulius.

2. Krašto muziejaus padalinys – Tautodailės ir amatų centras
(Dumsių sen., Šveicarijos k., Pergalės g. 17; tel.: (8-349) 52335).
Čia sukaupti rajono tautodailininkų dirbiniai. Yra galerija. Eksponuojami audiniai, drožiniai, tapybos kūriniai, yra bitininko, staliaus dirbtuvėlės, parengtos kailių, šiaudinių sodų, margučių, karpinių ekspozicijos. Pristatoma archaiška medžioklė ir žvejyba. Dėl lankymo būtina susitarti iš anksto.

3. Kulva
Šiame miestelyje yra buvęs Kulvos (Kulviečių) dvaras, paminklas A. Kulviečiui ir senoji bažnyčia.

4. Žeimiai
Miestelyje yra neogotikinio stiliaus bažnyčia, kurios šventoriuje palaidotas garsus architektas bei bažnyčių statytojas Vaclovas Michnevičius. Netoli miestelio stūkso Skaistkalnio piliakalnis, kurį žmonės vadina Jasna Gurka. Taip pat nepraleiskite Žeimių dvaro. Tai vėlyvojo klasicizmo architektūros paminklas. Žeimių parkas paskelbtas vietinės reikšės gamtos paminklu.

5. Prauliai
Praulių kaime aplankykite rašytojo ir dramaturgo Raimundo Samulevičiaus ir liaudies meistrės Stasės Samulevičienės muziejinę sodybą.

6. Nuotykių parkas „Lokės pėda“ (Lokėnėlių k., Jonavos r.; [email protected]; www.lokespeda.lt)
Jaukiame Lokio upelio slėnyje aktyvaus poilsio ir gamtos bičiuliams įrengtas pirmasis Lietuvoje Nuotykių parkas. Parke iš viso yra 9 trasos. Tai tarp medžių skirtingame aukštyje nutiesti lynai su įvairiomis kliūtimis. Taip pat parke vyksta moto safaris – pasivažinėjimai keturračiais. Čia taip pat galite išsinuomoti pirtį. „Lokės pėda“ – tai puiki vieta aktyviam, ekstremaliam ir neįprastam poilsiui su šeima ar draugais. Įveikę visas kliūtis ir išbandymus, galite atsipūsti pirtyje ar kubile, išsikepti kepsnį jaukioje pavėsinėje.

Maitinimas
· Kavinė „Senas bebras“, kelio Kaunas – Ukmergė 15-ajame kilometre,
tel.: (8-686) 20246;
· Kavinė „Svaja“, Vasario 16-osios g., Jonava;
· Kavinė „Paryžiaus kaimo užeiga“,
kelio Ukmergė – Kaunas 107-ajame kilometre, tel.: (8-613) 28733.

Daugiau informacijos apie lankytinas Jonavos vietas rasite internetiniu adresu: www.jonava.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *