Prie Olando kepurės kalno yra įrengtas ekologinis gamtos pažinimo takas Litorina.

Šis takas yra įrengtas unikaliame miške, kurį pasodino XX a pr. Klaipėdos miesto pirklių gildija. Čia auga mūsų kraštui visai nebūdingi medžiai – bukai, kėniai, maumedžiai, platanalapiai klevai. Juos atpažinsite pagal šalia įrengtas informacines lenteles. Takas markiruotas dažais, įrengtos informacinės rodyklės.

Ekologinis pažintinis takas suprojektuotas taip, kad juo vaikščiojant galima susipažinti ne tiktai su Litorinos jūros krantu, bet ir pajusti istorijos pulsą. Anuomet sodintas miškas dabar pajūriu tęsiasi nuo Melnragės iki Olando kepurės ir teikia malonų prieglobstį.

Pabaigoje nusileidę nuo istorinės “Litorinos” jūros kranto, miško keliukais lengvai pasieksite Girulius. Pakeliui galima užsukti į ties poilsiavite “Žuvėdra” ant kranto stovinčius prieš II Pasaulinį karą vokiečių statytus gynybinius įtvirtinimus. Įdomu tai, kad jie iliustruoja aktyvią jūros ardomąją veiklą. Dar po karo, šie DZOT’ai buvo paslėpti kopose, dabar gi juos jau skalauja jūros vanduo.

Nepamirškite pakeliui aplankyti „Juodosios tvirtovės”, dar kitaip vadinamo „Memel Nord”.

Daugiau informacijos apie taką galite gauti užeigoje “Žiogelis”, Karklėje. Čia savininkas Vilmantas jums paaiškins apie Olando kepurę, pažintinį Litorinos taką bei gausite informacinės medžiagos apie parko gamtą.

Informacijos šaltinis:
Pajūrio parko direkcija
Girulių miškas, Klaipėda
Tel.: 46412483
Svetainė: www.pajuris.info

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *