Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Smiltynėje, įrengtas edukacinis – pažintinis takas „Gamtos mįslės“, skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo amžiaus vaikams. Apsilankymas take, – tai ne tik pabuvimas gamtoje. Mįslių, rebusų, skirtingų medinių įrengimų sukonstruotų take pagalba vaikai geba įgyti naujų pasaulio pažinimo žinių, daug judėti atliekant užduotis, per klausą, lytėjimą, uoslę, matymą suvokti gamtinius reiškinius, pažinti gamtą kaip fenomenalią aplinką.

Ekologinis edukacinis – pažintinis takas įrengtas dauboje prie Lankytojų centro Smiltynėje, čia ir vėjuotą dieną jauku pabūti.


Skirtingų dangų takelis

Šis takelis tarnauja pojūčių lavinimui. Eiti juo reikia užrištomis (užmerktomis) akimis. Takelis suskirstyti į 4 dalis, o kiekviena dalis padengta skirtinga danga (smėliu, spygliais, akmenimis, žole, kankorėžiais, medžių lapais, kriauklėmis ar kita).

Dangiški kvapai
Pavasario pabaigoje – vasaros pradžioje dauba pakvimpa dangiškais kvapais, nes tuo metu joje pražysta nuostabi balta gėlelė. Liaudiškai dar vadinama: angelo skambučiais, gegutės abrūsėliais, gludučiu, baltaisiais kankolėliais, linksme, ožkabarzde, tinkiu ir kt. Tik būkite ATSARGŪS, nes visos augalo dalys nuodingos (net žiedų kvapas)!

Kryžiažodis
Šis kryžiažodis skirtas geriau pažinti medžius. Ant strypo horizontaliai suverti mediniai kubai, o ant jų briaunų nupiešti medžių simboliai, kuriuos reikia surinkti sukiojant kubus. Į vieną iš kubu galima įdėti specialias lenteles su mįslėmis.

Ūgio matuoklė pagal gyvūnus
Čia galima save palyginti su konkretaus gyvūno dydžiu. Ūgio matuoklės sužymėtos pagal natūralius kiškio, lapės, šerno, briedžio dydžius.

Amfiteatras – Voras
Tai daubos centrinis objektas (skulptūra), vienijantis visus įrenginius. Jame ne tik smagu palaipioti bet ir pailsėti apmąstant patirtus įspūdžius pažintiniame take.

Take turiningai praleisti laiką gali šeima, darželio grupė ar mokyklos klasė. Edukacinius užsiėmimus „Gamtos mįslių“ take veda KNNP Lankytojų centro darbuotojai (būtina užsisakyti iš anksto).


Informacijos šaltinis:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija
Naglių g. 8, LT-93123, Neringa,
Tel. (8-469) 51211

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *