Svartsengi geoterminę jėgainę supantys lavos laukai 1940 metais visiškai atsitiktinai pavirto į populiariausią šių laikų spa centrą. Iš jėgainės nutekėjęs vanduo pasirodė esąs turtingas druskomis, mėlynai žaliais dumbliais, siera, baltuoju silicio dioksidu ir kitais mineralais, kurie naudingi odai. Tokia netikėta gamtos dovana netruko pasinaudoti vietiniai gyventojai ir suskubo šioje vietoje įkurti Mėlynąją lagūną (Blue Lagoon) – dabar populiariausią Islandijos lankytiną vietą.

Žydroji lagūna – melsvai žalio vandens ežeras, maitinamas Islandijos geoterminių šaltinių. Taip pavadintas ir šalia jo įkurtas populiarus spa centras.

Svartsengi geoterminė jėgainė ir toliau dirba Žydrosios lagūnos pakrašty, iš 2000 metrų gylio žemės gelmių traukdama jūros vandenį, kartu su visais naudingais mineralais. Šis vanduo, pratekėjęs jėgainės turbinomis ir išsivalęs nuo bakterijų, vėliau vamzdžiais pakliūna į lagūną. Vandens temperatūra Žydrojoje lagūnoje siekia 39°C (102°F). Šimtai tūkstančių lankytojų kiekvienais metais atvyksta paplaukioti šiame šiltame, safyro spalvos ežero vandenyje, paskendusiame pasakiškų garų rūke.

Hidroelektrinių ir geoterminių šaltinių gaminama elektros energija (panašiai gaminama kaip Žydrojoje lagūnoje)  aprūpina beveik visą Islandiją. Islandai išmaniai naudoja požeminius ledyno vandenis ir šilumą, trykštančią iš vulkaninės salos gelmių ir iškasamą kurą naudoja tik transporto priemonėse. Islandijos elektrinių funkcija – ne tiek energijai gaminti, kiek naudingai panaudoti nuolat atsinaujinančius, iš žemės gelmių kylančius energijos šaltinius.

Pasimaudyti ir atgauti jėgas gydančiuose Žydrosios lagūnos vandenyse gali visi norintys. Tereikia tik sumokėti įėjimo mokestį, kuris siekia 28 Eurus suaugusiam ir 7 – vaikams bei senoliams.


Žydroji Lagūna yra vos 20 min. kelio nuo Reikjaviko. Atvira ištisus metus.

Platesnę informaciją rasite internetinėje svetainėje: www.bluelagoon.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *