Raudonų plytų Zverevo fortas Rusijoje buvo pastatytas 1870-ais ir pavadintas inžinieriaus Konstantino Zverevo garbei. Ilgus metus šiuo pastatu naudojosi Rusijos kariuomenė, kur tyrė rusiškos alternatyvos napalmui įtaką ir atlikinėjo įvairiausius testus.


Dabar Zverevo fortas, su rūdijančiais kulkosvaidžių stovais, bunkeriais ir vandens vamzdžiais, tyliai nyksta. Tačiau visai neseniai jis buvo nenumatytų, košmariškų įvykių liūdininku.

Tikroji forto dalis, kuri vis dar mena tą košmarą, slepiasi rūsyje. Čia 1970 metais kilo gaisras – ne šiaip sau įprastas gaisras. Kadangi rūsyje buvo saugomas napalmas, tai jam užsidegus, šioje vietoje temperatūra siekė daugiau nei 2000С. Faktiškai buvo taip karšta, kad viršuje lydėsi plytos, o apačioje susikūrė dirbtini urvai su žemyn varvančiais raudonų plytų stalaktitais.


Šiandien fortas ir jo urvai, su varvančių plytų stalaktitais, vis dar stovi pasislėpęs rusiškame kraštovaizdyje ir pasakoja apie eilinę rusišką katastrofą. Jį dar galima aplankyti, kol visiškai neišnyko nuo žemės paviršiaus.


Kaip nuvykti iki Zverevo forto?

Visi šiauriniai fortai yra pastatyti šalia Kronštato. Šioje vietoje rasite ir Zverevo fortą. Vykite iki „Chernaja Rechka” metro stoties. Nuo čia įsėskite į mikroautobusą, vykstantį į Kronštatą. Kelias veda per užtvanką. Atkreipkite dėmesį, kad mikroautobusai ant jos nestoja dėl policijos apribojimų, todėl šiek tiek teks grįžti pėsčiomis atgal.


Geriausias sezonas aplankyti fortus yra žiema, kai vanduo užšalęs. Tuomet galite vaikščioti ežeru pėsčiomis bet kuria kryptimi. Priešingu atveju, bus reikalinga motorinė valtis, kurią galima nusisamdyti Kronštate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *