Jet d’Eau fontanas yra Ženevos simbolis. Ir, jei apsilankysite mieste ne sezono metu, kai fontanas neveikia, apnyks keista nuojauta, kad kažko svarbaus čia nepamatėte ir, kad kažko labai trūksta. Nuojauta jūsų neapvils.


Jet d’Eau fontanas yra tikra Ženevos miesto puošmena. Jis mirga visuose miesto turistiniuose vadovuose bei reklaminiuose lankstinukuose. Jis yra pagrindinis Ženevos turistinio centro logotipo akcentas.


Jet d‘Eau fontano pirmtakas buvo sukonstruotas dar 1886 metais. Tai buvo įprastas bei laikinas vietinio fabriko hidraulinės turbinos apsauginis vožtuvas, iš kurio tryško apie 30 metrų aukščio srovė. Kai tapo nebereikalingu, keli apsukrūs ženeviečiai sugalvojo, kad jį galima pateikti miesto svečiams kaip puikią atrakciją. Ir štai, atliekantis jau tik dekoratyvinę reikšmę, 1891 metais buvo perkeltas iš upės į atvirą vietą ežere su įmontuotais galingesniais siurbliais. Ir iš tiesų, netrukus fontanas tapo didžiausia Ženevos turistine atrakcija bei miesto simboliu. Dabar Jet d‘Eau yra vienas žymiausių fontanų pasaulyje.


Šiandien trykštanti Ženevos fontano srovė pasiekia neįtikėtiną 140 metrų aukštį. Sakoma, kad iš antgalio per vieną sekundę, maždaug 200 km/h greičiu yra išstumiami apie 500 litrų vandens. Kiekvienas vandens lašas kelią iš fontano antgalio iki aukščiausio taško ir atgal į ežerą nukeliauja maždaug per 16 sekundžių. Įspūdinga.


Jei kada apsilankysite Ženevoje, surizikuokite ir nukeliaukite prie pat fontano čia įrengtu molu. Tik, stovėdami arti jo, galėsite įvertinti tą galingą jėgą ir patirti kurtinantį triukšmą, kuriuo alsuoja šis didingas žmogaus kūrinys.


Jet d’Eau veikia vasaros sezonu, maždaug nuo gegužės mėnesio iki rugsėjo vidurio, nuo 9:30 iki 23:15 val.; vėlyvą kovą ir balandį bei nuo rugsėjo vidurio iki spalio – fontanas veikia pirmadieniais-penktadieniais nuo 10:00 iki saulėlydžio; šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 10:00 iki 22:30 val. Labai gražiai apšviečiamas sutemus. Ankstyvą kovą veikia tik per Automobilių parodą.


Fontanas taip pat neveikia vėjuotomis dienomis, kai temperatūra nukrenta žemiau 2°C ir tris lapkričio mėnesio savaites, kada vyksta techninis fontano patikrinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *