Žaliasis kanjonas, arba Cugang Taneun, taip vietinių Indonezijos gyventojų vadinamą, yra kone įspūdingiausia lankytina vieta Javos salos vakarinėje dalyje. Jis įsitaisęs šalia Kertayasa kaimo ir nutolęs apie 31 kilometrą į pietus nuo garsiojo bei visų Indonezijoje lankomo Panagandarano paplūdimio.


Originalus Žaliojo kanjono pavadinimas yra Cukang Taneuh, pažodžiui išvertus į lietuvių kalbą, reikštų “Žemės tiltas”.


Žaliojo kanjono pavadinimą šiai vietovei suteikė atsitiktiniai prancūzų keliautojai, atradę ją 1993 metais. Šis pavadinimas vietovei taip pritiko, kad dabar jį dažniausiai naudoja tiek turistai, tiek vietiniai.


Žaliąjį kanjoną sudaro Cijulango upės atkarpa, įrėminta dviem aukštomis, vešlia žaluma nuaugusiomis kalvomis, kurias jungia natūraliai susiformavusi akmeninė arka. Štai, iš kur kilęs originalus vietovės pavadinimas – Cugang Taneun. Šioje vietoje žalsva Cijulango upė panyra po masyviomis kalnų uolomis, savo kelyje išgrauždama ilgus urvų labirintus. Po šiuos urvus labai įdomu palandžioti su vietiniais gidais ir pasigėrėti urvų sienas puošiančiais stalagmitais bei stalaktitais.


Čia pat smagu išsimaudyti po Palakaro kriokliu ir pasimėgauti vėsaus upės vandens teikiama gaiva.


Sakoma, jog Žaliasis kanjonas – tai viena nuostabiausių ir unikaliausių lankytinų vietų Azijoje. Jį supa nepaprasto grožio gamta ir svaiginanti atmosfera. Tad nė neverta dvejoti, ar verta jį aplankyti.


Įspūdingiausiai Žaliasis kanjonas būna sausojo sezono pradžioje. Lietinguoju periodu Cijulango upė patvinsta, srovė sustiprėja ir įprastai skaidrus vanduo pasidaro drumzlinas.


Žaliąjį kanjoną galima pasiekti tik laiveliais. Patogiausiai iš Ciseureuh prieplaukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *