Zakintas (gr.k. Zakynthos) – trečia pagal dydį Jonijos jūros sala, įsitaisiusi Peloponeso pusiasalio pašonėje ir priklausanti Graikijai. Po Korfu (gr.k. Corfu), faktiškai tai lankomiausia Jonijos sala. Joje turistai gali rasti viską: gražius, natūralumą išsaugojusius kalnų kaimelius, nuostabiausius paplūdimius, įspūdingą kraštovaizdį, įvairias vandens sporto galimybes, gerus restoranus, barus, naktinius klubus ir kitas turistines atrakcijas.


Sala pavadinta Zakintu, legendinio arkadijiečių karaliaus Dardano sūnaus vardu. Sutrumpintai ją dar vadina Zante. Archeologiniai radiniai rodo, kad Zakinte žmonės gyvena nuo Neolito laikų. Pirmasis salą paminėjo Homeras savo šedevruose „Iliada” ir „Odisėja”.

Zakintas su kitomis Jonijos salomis daugybę šimtmečių buvo valdomas Venecijos respublikos ir kitų Italijos kunigaikštysčių. Italijos kultūros įtaka saloje buvo labai didelė, tačiau gyventojai sugebėjo išsaugoti graikų tikybą ir kalbą. Vietiniai gyventojai yra svetingi ir kaip būdinga graikams – išskėstomis rankomis pasitinka turistus.

Zakintas buvo operos ir operetės Graikijoje pirmtakas. 1815 metais Zakinte buvo įkurta pirmoji Muzikos mokykla Graikijoje. Nuo 2009 metų saloje kasmet liepos mėnesį organizuojamas Zante džiazo festivalis. Taip pat vyksta klasikinės muzikos festivaliai, koncertuoja daug pasaulinio garsumo žvaigždžių.


Zakinto pakrantės linija nutįsusi net 123 kilometrus. Trikampio formos sala gali pasigirti įvairiapusišku kraštovaizdžiu. Visumoj sala yra kalvota, bet joje sutiksite ir derlingų laukų, ir žalių slėnių. Pietinė salos dalis gali pasigirti gražiais, ilgais ir smėlėtais paplūdimiais bei gyvybingais kurortais. O šiaurinė pakrantė yra uolėta ir stati. Tai laukinė salos teritorija. Mažai urbanizuota.

Būtent, šioje dalyje yra įsitaisiusi viena populiariausių Zakinto turistinių įdomybių – Mėlynosios olos, dar vadinamos „Volimes urvais“.


Mėlynosios Zakinto olos – tai įspūdingi geologiniai dariniai, susiformavę salos pakrantėje, tarp Agios Nikolaos ir Skinari Cape. Ši vietovė labai graži ir unikali. Mėlynąsias olas supantis vanduo garsėja įspūdingo grožio ryškiai mėlyna spalva. Čia tvyro magiška atmosfera ir ją kiekvienam verta patirti.

Dar viena Zakinto įdomybė, – tai istorinio laivo sudužimo vieta, nedidelėje įlankėlėje. Tikriausiai tai, didžiausia ir garsiausia Zakinto įžymybė, dar vadinama „Navagio“ arba „Kontrabandininkų įlanka“.

Dauguma turistų, kurie domėjosi Zakinto sala, garantuotai yra matę nuotraukų iš šios kvapą gniaužiančios vietovės. Joje įsitaisęs labiausiai fotografuojamas paplūdimys mūsų Žemėje.


Garsiausias salos kurortas – Laganas, gali pasigirti 14 kilometrų ilgio auksinio smėlio paplūdimiu. Jame verda turtingas turistinis-pramoginis gyvenimas ir čia nusėda didžioji dalis į Zakintą atvykusių svečių.

Verta aplankyti Gerakas laukinės gamtos informacijos centrą, kuriame galima sužinoti apie nykstančias vėžlių rūšis, kurias vis dar galima pamatyti Jonijos jūros vandenyse palei salą.


Užsukite į Bohali kaimelį, kuriame stovi Venecijietiškos pilies griuvėsiai.

Salos sostinėje – Zante mieste, taip pat gausu lankytinų vietų. Čia galima aplankyti Bizantijos, Solomos ir Kalvos muziejus, Šv. Dionizo ir Šv. Nikalojaus bažnyčias…


Kaip nuvykti į Zakintą?

Zakinte yra įsikūręs tarptautinis oro uostas. Jis stovi maždaug 6 km. į pietvakarius nuo salos sostinės. Kasdien į jį leidžiasi mažiausiai po vieną lėktuvą iš Atėnų ir kitų didesnių Europos miestų.

Zakintą taip pat galima pasiekti keltu, kuris nuolat kursuoja iš žemyninės Graikijos uostamiesčio – Patras.

Nakvynė Zakinto saloje: galite rasti ir užsisakyti čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *