Dar viena Zakinto įdomybė, – tai istorinio laivo sudužimo vieta, nedidelėje įlankėlėje. Tikriausiai tai, didžiausia ir garsiausia Zakinto įžymybė, dar vadinama „Navagio“ arba „Kontrabandininkų įlanka“.

Dauguma turistų, kurie domėjosi Zakinto sala, garantuotai yra matę nuotraukų iš šios vietovės. Joje įsitaisęs labiausiai fotografuojamas paplūdimys mūsų Žemėje.


Šis vaizdingas paplūdimys įgijo populiarumą, kai maždaug prieš 20 metų, esant blogoms oro sąlygoms ant uolų užplaukė kontrabandines cigaretes gabenęs ir nuo Graikijos karinio jūrų laivyno sprunkantis laivas. Laivui labai nepasisekė ir jis šioje vietoje sudužo. Laimei per avariją nenukentėjo nė vienas laivo įgulos narys.

Paties laivo liekanos iki šiol plūduriuoja balto smėlio įlankoje. Jį supa baltos spalvos uolos ir mėlyni jūros vandenys. „Kontrabandininkų paplūdimys“ iš ties atrodo įspūdingai.


Iš arčiau į jį galima pažvelgti dviem būdais: plaukiant laiveliu arba, norint juo pasigėrėti tik iš viršaus – mašina atvykus į Anafonitria kaimelį, kuriame yra įrengta apžvalgos aikštelė. Deja, žemės paviršiumi neįmanoma pasiekti paplūdimio ir, norint į jį pakliūti, tenka pasinaudoti laivelių teikiamomis paslaugomis, kurie kursuoja pirmyn ir atgal iš Skinari, Alykes, St. Nikolaos, Zante uostų ir daugelio kitų salos vietovių.

Kad ir kokį būdą pasirinksite – nusivylę neliksite. Tai kvapą gniaužianti vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *