Visai neseniai čia buvo rašyta apie garsiausią Zadaro įdomybę – „Jūros vargonus“. Šį kart aš su jumis norėčiau pasidalinti dar viena Zadaro įžimybe, esančia visai greta pirmosios, bet visai nepelnytai kol kas ignoruojamos mūsų keliautojų. Tai – instaliacija pavadinta „Sveikinimai saule“.

Abu modernūs Zadaro traukos objektai yra sukurti to pačio menininko ir abu, be jokios abejonės, gerokai praturtino ir taip turtingą Kroatijos kurortą. „Sveikinimai saule“ – tai 22 metrų skersmens apskritimo formos instaliacija, kurią sudaro trys šimtai daugiasluoksnių stiklo plokščių įmontuotų į akmenimi grįstą pajūrio taką.


Kaip jūros vargonai yra tampriai susiję su gamta per jūrą, taip „Sveikinimai saule“ yra susijusi su saule. Saulėlydžio metu, milijonai saulės energijos elementų paslėptų po stiklo plokštėmis pradeda nepakartojamą žaidimą su saulės šviesa, sukurdami nuostabų ir išimtinai įspūdingą šviesos šou į ritmą Zadaro pakrantės bangų mūšai ir jūros vargonų muzikai. Kažkas nepaprasto, ko neverta praleisti ir ką verta pamatyti savomis akimis.

Aplink visą instaliaciją yra išgraviruoti šventųjų vardai, kuriais yra pavadintos Zadaro pusiasalio bažnyčios. Šalia vardų ir jų šventinės datos yra duomenys su einamos dienos saulės nukrypimu, aukščiu bei spindulių ilgiu. Taip pabrėžiamas ryšys tarp Zadaro ir Šv. Grisogono kalendoriaus, kuris suvaidino svarbų vaidmenį ženklindamas laiką ir astronominę navigaciją. Be to „Sveikinimai saule“ yra puikus energijos šaltinis. Sutemus instaliacijos pagaminta elektra apšviečiama visa Zadaro pakrantė.

One thought on “Zadaras. Sveikinimai saule”
  1. Na,va,o mes vaikštinėjom ant jo ir nesupratom kas tai … Ir kaip tik vakare , tiek nedaug būtų reikėję palaukti 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *