Nuvykę į Waimea paplūdimį, Havajuose, tikrai rasite į ką paspoksoti. Vasaros mėnesiais rusvo smėlio įstabų paplūdimį supa ramūs vandenyno vandenys ir gausybė atostogautojų. Žiemos sezonu į krantą be perstojo ritasi net 6 metrų aukščio bangos, todėl tuomet labai populiarus banglentininkams.

O jei Jums pasisektų būti reikiamoje vietoje, tinkamu laiku, būsite tas laimingasis, kuriam pavyktų pamatyti su „stovinčiomis bangomis“ kovojančius banglentininkus.


Stovinčios bangos – tai grynas upių reiškinys. Tokios bangos susiformuoja vandeniui greitai tekant per upės kalvą ar iškilumą. Jos nekeičia savo pozicijų, bet yra galingos.


Štai Waimea paplūdimys yra įsitaisęs slėnio viduryje, kuriuo į vandenyną skuba Waimea upė. Dėl nuolat į krantą plakančių stiprių vandenyno bangų, šios upės žiotyse susiformuoja smėlio kalvos. Susikuria natūrali upės užtvanka, kurioje kaupiasi upelio vanduo. Galiausiai, kas nors smėlio kalvoje iškasa griovį ir upelio vanduo visu pajėgumu plūsta į vandenyną, suformuodamas tobulą, riaumojančią „stovinčią bangą“ – tikrą atrakciją paplūdimio banglentininkams.


Visas šis džiaugsmas trunka apie valandą, kol gamta vėl pradeda diktuoti savo taisykles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *