Išvertus iš maorių kalbos Wai-O-Tapu reiškia “šventąjį vandenį”. Tai aktyvi geoterminė vietovė pietinėje Okatainos vulkaninio centro srityje, vos 27 km. piečiau Rotaruros arba 55 km. nuo Taupo.


Wai-O-Tapu – spalvingiausia ir turiningiausia tokio pobūdžio įdomybė Naujoje Zelandijoje. Šioje “stebuklų šalyje” egzistuoja mūsų Žemei nebūdingas unikalus kraštovaizdis, pasipuošęs nuostabiomis mineralinėmis terasomis, išraižytomis karštų upelių versmių, nuspalvintas įvairia spalvų gama.

Pagrindiniai Wai-O-Tapu traukos centrai:

  • Ledi Noks geizeris (*Lady Knox geyser) stypso šalia parko, pasidabinęs balta, iš kvarcinių nuosėdų susiformavusia kūgine kepure. Išsiveržusi geizerio srovė pakyla net iki 20 metrų aukščio ir priklausomai nuo oro sąlygų, gali trykšti visą valandą.


    Ledi Noks geizeris kartais išrykšta natūraliai, bet su ilgais intervalais ir sunkiai nuspėjamu ciklu. Todėl kasdien, 10:15 val. ryte, turistus džiugina žmogaus sužadinta čiurkšlė. Kaip? Tiesiog į viršutinę geizerio vandens ertmę yra įmetamas muilas. Jis sumažina vandens paviršiaus tamprumą, ko pasekoje viršuje esantis vėsus vanduo susimaišo su apatinėje ertmėje esančiu karštu vandeniu ir sukelia geizerio išsiveržimą. Tiek ir to natūralumo, tokiame natūraliame parke. Negana to – geizeris turi akivaizdžiai matomą, iš uolų suformuotą ir uždėtą kaklelį, kuris sustiprina trykštančią vandens srovę.

    Dažnas, tai pastebėjęs, jaučiasi šiek tiek apgautas. Nenusiminkite, jei Jus nuvylė ne visai vykęs geizerio pasirodymas. Jūs dar visko nepamatėte, nes yra vietovės įdomybių, vertų dėmesio.

  • Šampano baseinas (Champagne Pool) — prieš 900 metų dėl hidroterminio išsiveržimo susiformavusi karštoji versmė. Jos vanduo burbuliuoja tarytum šampanas taurėje, iš čia ir kilęs pavadinimas. Tai labai graži vieta. Šiek tiek net surrealistinė. Baseine yra daugybė ištirpusių mineralų, todėl yra padengtas daugybe skirtingų rūšių ir spalvų gamomis. Kerintis reginys.

  • Menininko paletė (Artist’s Palette) – iš “Šampano baseino” vandens pertekliaus susiformavęs spalvingas mineralinių nuosėdų telkinys. Jis pasižymi ypatingų sieros nuosėdų gausa, todėl yra nusidažęs žalsvai geltona spalva.

  • Šviesiai gelsva terasa (Primrose Terrace) — didžiausias toks N.Zelandijoje darinys, susiformavęs iš kvarcinių “Šampano baseino” vandens pertekliaus nuosėdų. Garuodamas vanduo palieka ant žemės ištirpusio kvarco klodus, palaipsniui formuodamas įspūdingas terasas. Kairėje tako pusėje terasa yra ganėtinai lygi, su neryškiu  nuolydžiu, bet tako gale Jūs išvysite žymiai akivaizdesnį nuolydį.

  • Verdančio purvo baseinai (boiling mud pools). Atokesnėje vietovėje, greta Wai-O-Tapu stebuklų šalies, galima pasigėrėti kunkuliuojančio purvo baseinais. Čia jis be atvangos kunkuliuoja, kliuksi ir sproginėja, o lankytojai spragsi savo fotoaparatais, taikydamiesi užfiksuoti kuo įdomesnį burbulų pokštelėjimą. Tai karštos dujos trykšta pro šlapią purvą ir skleidžia įdomius tekšėjimo garsus ir vaizdus. Baseinai nuolat keičiasi ir čia visada įdomu. Jie yra šiek tiek atokiau Wai-O-Topu, todėl baseinų lankymas – nemokamas. Kitos parko įdomybės apmokestintos.

Po Wai-O-Tapu parką yra išvedžioti  saugūs takai, kuriais vaikščiodami turistai gali mėgautis šios vietovės įmantrybėmis. Priklausomai nuo to, kokius takelius pasirinksite tyrinėdami parką, galite užtrukti tarp 30 ir 75 minučių, o galbūt ir ilgiau. Parke yra daugybė kitų įdomių vietų. Štai  vaizdinga „Velnio vonia“ (Devil’s Bath):


ar „Velnio rašalo indas“ (Devil’s Ink Pot):


O galbūt Jus labiau sudomins Griaustinio krateris (Thunder Crater) ar daugybė kitų čia susiformavusių ežerėlių.

Netgi yra galimybė kartu su vedliais aplankyti Vaimangu (Waimangu) vulkaninį slėnį su Keptuvės (Frying Pan) ežeru ir nuostabių spalvų Pragaro ugnies (Inferno) krateriu. Jūsų patogumui ekskursijos vyksta kasdien. Išvykimo laikas tarp 8 ir 8:30 val. ryte. Trukmė 4,5 val. Kaina $US58 vienam žmogui.

Wai-O-Tapu – tikras gamtos stebuklas, apsuptas nuostabių vaizdų ir paliekantis nors truputėlį grožio kiekvieno apsilankiusio širdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *