Fantastiškai atrodantys stikliniai bokštai Volfsbuge – tai Volkswagen markės automobilių sandėliavimo šachtos. Du – 20-ties aukštų bokštai yra 28 metrų pločio, 50 metrų aukščio, kurių kiekvienas savyje talpina apie 400 naujų Vokswagen automobilių.


Bokštai yra sujungti, su gretimai stovinčia Volkswagen gamykla, 700 metrų ilgio požeminiais tuneliais. Juose įrengta konvejerių sistema gabenami pilnai sukomplektuoti automobiliai. Pasiekę vieną iš bokštų, automobiliai milžinišku liftu pakeliami iki pageidautino aukšto, o mažesniu konvejeriu pastatomi į paskirtą vietą.


Klientas, įsigyjantis automobilį iš gamyklos, turi galimybę pasiimti jį iš bokšto. Čia įmontuotame ekrane gali stebėti, kaip parenkamas jo automobilis, paimamas iš kabinos ir transportuojamas pirma į automatinį liftą, paskui nuleidžiamas žemyn ir konvejeriais pristatomas į klientų aptarnavimo centrą. Visas procesas yra pilnai automatizuotas ir užtrunka apie 30 sekundžių. O tokiu būdu, gabenamų mašinų, pravažiuotų kilometrų rodiklis visada yra lygus 0. Kiekvieną kartą, kuriam nors automobiliui palikus savo vietą, ją tuoj pat užima naujas automobilis.


Volkswageno bokštai yra dalis „Volkswagen auto-miesto” (vok.k. Autostadt), kuris buvo atidarytas 2000 metais birželio mėnesį. Be gamyklos, Auto miestą dar sudaro pristatymų salė ir bokštai su automobilių sandėliavimo šachtomis, mašinų teminis parkas, automobilių muziejus ir viešbutis. Sklinda kalbos, kad Volkswageno koncernas šio projekto įgyvendinimui  investavo maždaug 435mln. eurų.


Seniau, šį objektą galėjo aplankyti tik pirkėjai. Dabar į jį gali užsukti ir turistai.


Daugiau informacijos rasite internetinėje svetainėje: www.autostadt.de

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *