Įvairiuose Pasaulio vandenyse gali būti išsibarstę daugiau nei trys milijonai naftos gręžimo bokštų ir platformų. Didelis jų procentas (niekas, nežino tikslių skaičių) – jau nebenaudingos ir apleistos. Ir jų vis daugėja. Taigi, ką galima būtų padaryti su visomis tomis aplinkos nepuošiančiomis griuvenomis? Štai, kokia įdomi mintis gimė „Seaventures“ kurorto savininkams: paversti jas viešbučiai ir patraukliais nardymo kurortais.

Seaventures  nardymo kurortas okupavo naftos platformą, stovėjusią netoli Sipadan salos, administruojamos Malaizijos, nors į ją priekaištus reiškia ir Filipinai. Kad ir, kaip ten būtų Sipadan – tai tobula tropinė stebuklų karalystė, nepaliestas meno kūrinys šioje Žemėje. Trumpai tariant, tai tokia vieta, kurios kaiminystėje net neturėtų būti naftos gręžimo platformų. Laimei, Malaizijos vyriausybė turi panašią nuomonę ir uždraudė aplink Sipadan salą visus gamtai kenksmingus veiksmus – įskaitant ir nuolatinį apgyvendinimą saloje.


Šiandien, norint aplankyti Sipadan‘ą arba nardyti šalia – reikia gauti leidimą. Tik 120 tokių leidimų yra išduodama kasdien ir didžioji jų dalis atitenka viešbučių svečiams, įskaitant Seaventures nardymo kurortą.Vadinti Seaventures nardymo kurortą „kurortu” yra šiek tiek netikslinga. Nors miegamosios patalpos yra patogios, bet jose tvyro atmosfera, tarytum lankytumeisi seno namo rūsyje; maistas skanus ir gausus, bet – ne kulinarijos stebuklas; nėra baseino, spa ar treniruoklių salės… Bet visų svarbiausia – nė vienas svečias neatrodo nepatenkintu.


Jie visi susirinko šioje vietoje, vien tik todėl, kad daugumas nardytojų šią vietą laiko, vienu iš penkių geriausių Pasaulio nardymo kampelių, o patogiausia jį pasiekti – nuo ant buvusios naftos platformos, puikios gamtos apsuptyje, įsikūrusio viešbučio.


Kaip nuvykti iki Seaventures?

Didžioji dauguma užsienio turistų atskrenda į Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą. Tada iš Kvala Lampūro Azijos arba Malaizijos avialinijomis vyksta į Tawau, o iš ten – laivu iki Sempornos. Joje praleidžia naktį prieš kelionę kitu laivu iki kurorto ant naftos platformos.

Oficiali Seaventures kurorto ant naftos platformos svetainė: www.seaventuresdive.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *