Egzistuoja trys atskiros zonos to, ką žmonės Meksikoje įprastai vadina Tulumu. Tulumas – tai dailiausių pajūrio paplūdimių, įdomios archeologinės vietovės ir gyvybingo miesto junginys – populiarus Meksikos turistinis objektas, kuris yra įdomus, gražus bei lengvai pasiekiamas. Tai puikiausias meksikietiškų atostogų taikinys, nes, apsistoję Tulume, atsidursite įdomiausios veiklos ir reginių sūkuryje, ypač jei Jus domina poilsis nuostabiausiuose šalies paplūdimiuose ar majų kultūra bei istorija.


Tulumu (maj.k Tulu’um) nuo seno yra vadinamos vieno senovinio majų civilizacijos miesto liekanos, kadaise tarnavusios pagrindine jūrų kelių jungtimi su Kobos miestu. Jį rasite Jukatano pusiasalyje, įsitaisiusį ant aukšto Kribų jūros pakrantės skardžio. Tulumas buvo vienas paskutinių majų civilizacijos pastatytų ir gyvenamų miestų, gyvavusių poklasikiniame laikotarpyje. Aukso amžių jis išgyveno tarp 1200 ir 1450 metų, kuomet buvo svarbiu uostamiesčiu. Dėl klestinčios prekybos, Tulume buvo sukaupta daiktų iš viso Jukatano, rasta nefrito, obsidiano iš Gvatemalos aukštumų. Manoma, kad šis miestas atsilaikė dar 70 metų po ispanų konkistadorų atvykimo į šalį, bet galiausiai palūžo ir sunyko kartu su užkariautojais nuo iš senojo žemyno atslinkusių ligų.


Senjo Tulumo miesto liekanos dabar sudaro „Tulumo archeologinę zoną“, įsitaisiusią šalia naujo Tulumo miesto (isp.k. Tulum pueblo).


Tai gerai įtvirtinta vietovė, kurią nuo jūros saugo natūralus aukštas skardis, o nuo žemyno – net 8 metrų storio siena. Vienas svarbiausių senojo Tulumo pastatų – Freskų šventykla, kur buvo garbinama Veneros deivė ir iki mūsų dienų išlikusi 7,5 m aukščio tvirtovė. Galbūt todėl dabartinis miesto pavadinimas „Tulu‘um“ reiškia „siena arba apsauga“. O seniau jis buvo vadinamas Sama ir reiškė „Aušros miestas“.


Naujasis Tulumas vos prieš kelis metus tebuvo nedidelė gyvenvietė, įsikūrusi kryžkelėje. Pastaraisiais metais ji pavirto į nuolat augantį ir pulsuojantį miestą, į kurį užklysta vis daugiau turistų.


Čia rasite vienus puikiausių Karibų jūros paplūdimių, kuriuose karštą dieną smagu išsimaudyti. Pakrantė vis dar nesugadinta ir neužstatyta All-Inclusive viešbučiais. Apsistoti galima nedidelėse trobelėse ar nameliuose. Nebrangu ir išankstinė rezervacija kol kas nebūtina.


Čia taip pat rasite kelis greito maisto restoranus, mažas parduotuvėles ar net įdomų amatų turgų. Tulumas taip pat puiki vieta, kur turite galimybę išvysti ritualinius ir kvapą gniaužiančius voladorų pasirodymus.


Tulumo miestas yra nutolęs vos 130 km. nuo pašėlusio Kankūno kurorto ir visai nesunkiai pasiekiamas 307 greitkeliu. Jame galite užtrukti vos porą valandų, o gal net keletą dienų, priklausomai nuo to, kuo pageidausite užsiimti. Bet jokiais būdais Tulume nepraleiskite galimybės patyrinėti majų miesto liekanų, aplankyti puikų smėlėtą paplūdimį griuvėsių papėdėje ir išsimaudyti Karibų jūroje, pasivaikščioti pajūrio takeliais, apžiūrėti amatų turgų ar išvysti įsimintiną voladorų pasirodymą. Visa tai būtina patirti lankantis Tulume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *