Totorio smėlio kopos – tai unikali Japonijos dykuma. Ir nors daugelis jums pasakys, kad Japonijoje dykumų nėra (techniškai taip ir yra), tačiau Totorio smėlio kopos iš tiesų atrodo kaip dykuma. Vienintelė priežastis, dėl kurios Totorio smėlio kopos neklasifikuojamos kaip dykuma – tai dėl vietovėje iškrentančio kritulių kiekio. Kaip žinia, Japonija garsėja didele drėgme ir lietumi. Vasaros mėnesiais temperatūra Totorio smėlio kopose viršija 60oC, tačiau vietovėje lyja per daug ir per dažnai, kad būtų laikoma tikra dykuma.


Tačiau nepriklausomai nuo techninių klasifikavimų, Totorio smėlio kopos yra viena keisčiausių ir populiariausiai turistų lankomų objektų Japonijoje.

Totorio smėlio kopas rasite šalia Totorio miesto. Jos nusidriekę apie 2 km iš šiaurės į pietus ir 16 kilometrų iš rytų į vakarus palei Japonijos jūros pakrantę. Manoma, kad Totorio kopos susiformavo prieš 100 tūkst. metų iš Chukogu kalnų nuosėdų, atneštų Sendajaus upe. Vandenyno srovės ir vyraujantys vėjai suplakė nuosėdas į kopas ir dabar jas galima pamatyti, keliaujant Totorio prefektūros pakrante.


Aukščiausia Totorio smėlio kopa siekia maždaug 90 metrų aukštį. Dažno lietaus dėka, kopų šlaitų nuožulnumas siekia net 40 laipsnių. Jais labai smagu pačiuožinėti. Vasaros mėnesių dienomis kopų smėlis įkaista iki 65oC, todėl vaikščioti basomis yra malonu.


Geriausias laikas aplankyti šią keistą vietą yra anksti ryte, prieš tai, kai kitos turistų grupės nusagsto kopų šlaitus. Ne mažiau populiarus – pasivaikščiojimas smėlio vilnimis mėnesienoje. Tai įsimintinas laisvalaikio praleidimo būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *