Timanfaya nacionalinis parkas (ispaniškai Parque Nacional de Timanfaya) yra Ispanijos nacionalinis parkas, apimantis pietinę Tinajo ir šiaurinę Yaiza savivaldybių dalis Lanzarotėje.


Parko plotas yra 51,07 kvadratinių kilometrų. Visą parką sudaro vien vulkaninė dirva ir pemza. Statula „El Diablo”, sukurta César Manrique, yra jos simbolis.


Didžiausi žmogaus paliudyti išsiveržimai Lanzarotės istorijoje įvyko tarp 1730 ir 1736, kai tuo metu vykę ugnikalnių išsiveržimai sunaikino virš 80% salos dirvožemio bei augmenijos, o išsiveržimo epicentras buvo būtent dabartinio nac. parko ribose.. Sala ir toliau lieka vulkaniškai aktyvi, o Timanfaya parke vos 13 metrų gylyje temperatūra svyruoja nuo 100 iki 600°C. Dėl šios priežasties, taip pat norint tą patvirtinti ir parko lankytojams, specialiose vietose į žemės gelmę pilamas vanduo, kuris tuojau pat išsiveržia atgal garų pavidalu. Smalsesniems ir išalkusiems turistams yra netgi specialios kepyklos, skirtos pasikepti dešreles ar kepsnelius ant vulkaninės kaitros.


Visoje saloje aktyvus vulkanas vistik yra tik vienas, būtent Timanfaya, kurio vardu ir pavadintas visas parkas. 1993 metais UNESCO visą Lanzarotę paskelbė biosferos draustiniu, tuo metu tai buvo pirmoji sala, visa paskelbta tokio tipo draustiniu. Timanfaya nacionalinis parkas buvo viena iš pagrindinių priežasčų, dėl kurio buvo įvestas šis apribojimas.


Prieiga prie parko visuomenei yra griežtai reglamentuota, siekiant apsaugoti jautrias ir unikalias vietovės florą ir fauną. Yra vienas pėsčiųjų takas, ir populiarus trumpas maršrutas, kurį galima įveikti kupranugariais. Vaikščiojimas nenumatytais maršrutais yra draudžiamas ir baudžiamas solidžiomis baudomis. Pagrindinis Timanfaya apžvalgos būdas – specialiu maršrutu kursuojantys autobusai su įrašytais gido pasakojimais.


Bilietas kainuoja 8 eurus, į jo kainą įeina automobilio parkavimas viešoje aikštelėje greta tos vietos, kurioje prasideda autobuso turas. Autobusai kursuoja nuolat, kelių minučių intarpais. Šio nacionalinio parko kraštovaizdį geriausiai apibūdina faktas, jog 1985 metais filmuojant sci-fi filmą „Enemy Mine“, Timanfaya atliko kitos planetos rolę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *