Apie 25 km nuo Almerijos miesto į šiaurę, vienintelėje Europos dykumoje, Sierra Nevada priekalnėse, Andalūzijos provincijoje išsidėstę teminiai parkai:

  • Mini Hollywood – A92 ir N-340a kelių sankryžoje,
  • Western Leone – šalia A-92 kelio, ir
  • Texas Hollywood Fort Bravo, šalia miestelio Tabernas važiuojant N-340a keliu.


Pastatyti 1965m. – 1970 m. kaip dekoracijos garsiesiems Sergio Leone vesternams (pvz. “Dolerio“ trilogija), vėliau buvo naudoti ir kitų “spageti vesternų” filmavimui.


Reikėtų pažymėti, kad Almerijos apylinkėse buvo filmuota daugybė garsių filmų, tokių kaip “Daktaras Živago, “Kleopatra”, Arabijos Lorensas”, “Indiana Džonsas” ir t.t.


Šiuo metu iš 3 filmavimų aikštelių Mini Hollywood paverstas grynai turistiniu objektu, kur galima pasivaikščioti Yucca City miesto gatvėmis, pasižiūrėti teminių pasirodymų, aplankyti zoologijos sodą (už papildomą mokestį).  Bilietas į Mini Hollywood’ą kainuoja 19 eur suaugusiam.


Western Leone nuo 1986 m nebenaudojamas, o Texas Hollywood Fort Bravo Cinema Studios iki šiol naudojams filmavimui. Bilietas į Texas Hollywood kainuoja 16,5 eur suaugusiam ir 9 eur vaikui, (bilietų kainos gali šiek tiek skirtis, nes visuose šaltiniuose nurodytos skirtingai, o faktiškai yra dar kitokios).


Šis miestelis sudarytas iš 2 dalių, viena yra Texaso stiliaus, o kita Meksikietiško, šalia pastatytas ir fortas, bei indėniški vigvamai, naudoti kompjuterinio žaidimo kūrimui. Čia taip pat galima pasižiūrėti teatralizuotą vaidinimą “Banko apiplėšimas”, bei atsigaivinti salūne stebint merginas šokančias kankaną.


Kiekvienam tikram vesternų gerbėjui esant galimybei, tiesiog privaloma apsilankyti šiose vietose, bet reikėtų neužmiršti, kad visa tai yra dykumoje, kur ir rugsėjo pabaigoje +37 C. Darbo laikas nuo 10 h iki 19 h., bet reikėtų pasitikslinti, nes, kintant sezonui, keičiasi.

One thought on “Texas Hollywood”
  1. O kuriuos iš jų pats aplankei ir kuris labiausiai patiko?
    Buvau Mini Hollywood, labai patiko ir žinau, kad reiks grįžti su šeima ar draugais, todėl galvoju kurį reiks rinktis – ar jau patikrintą ar kitą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *