Tadžikijos arbatinė yra tarytum mažas vidurio Azijos gabalėlis įsikūręs pačiame Berlyno centre.


Ši arbatinė buvo pastatyta, kaip Tadžikijos paviljonas vienoje 1970-tų metų Leipcigo mugėje. Mugei pasibaigus, Tadžikijos Tarybų Respublika paviljoną padovanojo renginio šeimininkams – Rytų Vokietijai. Tada jis buvo perkeltas į pirmą Berlyno Festungsgraben rūmų aukštą, kur ir dabar gali jį aplankyti kiekvienas panorėjęs.

Prabangus Tadžikijos arbatinės interjeras dekoruotas klasikiniu persų stiliumi, su išdrožinėtomis medinėmis kolonomis ir storais persų kilimais. Arbata ir maistas yra patiekiami ant mažų medinių stalų, būdingų vidurio Azijai. Arbatinės lankytojai sėdi ant grindų, įsitaisę tarp patogių pagalvėlių. Įėję į arbatinę, kiekvienas prieš lipdamas ant kilimo, privalo nusiauti savo avalynę.

Kaip ir šalis, kurios garbei ji pavadinta, Tadžikijos arbatinė yra vieta, kurioje susipina persų ir rusų kultūros. Virš baro kabo senas tarybinio kurorto žemėlapis. Ir nors arbatos pasirinkimas yra grynai rytietiškas, arbatinėje gaminami ir siūlomi užsisakyti – rusiški patiekalai. Viename jos kampe netgi stovi senas, sidabrinis, rusiškas „Samovaras“ – toks metalinis virdulys, naudojamas vandeniui šildyti. Tikras rusiškas reliktas.


Tadžikijos arbatinė yra įsikūrusi praktiškai Berlyno centre, tačiau ji yra gerai užsislėpusi nuo daugumos turistų. Jūs ją galite rasti Am Festungsgraben gatvės 1 name. Arbatinės darbo laikas: pirmadieniais – penktadieniais nuo 17.00 iki 24.00, šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 15.00 iki 24.00.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *