Piligriminė šventovė ant Žaliojo kalno – Šv. Jono Nepomuko bažnyčia miestelyje Žďár nad Sázavou (Vysočinos kraštas) žavi turistus ir maldininkus savo unikalia architektūra ir istorija. Tas unikalus baroko gotikos stiliaus paminklas 1994 m. buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


Bažnyčios ir miestelio istorija glaudžiai susijusi su Cistersų vienuolynu, kuris buvo įsteigtas antrojoje XIII a. pusėje. Šv. Jono Nepomuko bažnyčia pastatyta 1719 – 1722 metais, pagal garsiojo architekto Jano Blažejaus Santinio projektą.

Kai Nepomukas karaliaus įsakymu buvo numestas nuo arkinio Karolio tilto Prahoje į Vltavos upę, pasak legendos, jo mirties vietoje atsiradusi penkiakampė žvaigždė. Pagrindinis Santinio projekto motyvas yra penkiakampė žvaigždė ir skaičiaus 5 simbolika. Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje yra: penki įėjimai į bažnyčią, penkios koplyčios trikampio plane, penkios ovalios formos koplyčios, penki altoriai, o penkios žvaigždės ir penki angelai puošia pagrindinį altorių.

Aplink bažnyčią yra dešimtkampinės žvaigždės formos arkadomis apsuptos kapinės. Gotikiniai smailiaarkiai langai primena Šv. Jono liežuvį ir legendą apie išpažinties paslaptį.

Žďár nad Sázavou (Vysočinos kraštas) nutolęs 150 km nuo Prahos.

Daugiau informacijos: www.zdarns.cz, www.zamekzdar.cz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *