Indija labai didžiuojasi, pristatydama turistams kelionę, vienu geriausiu ir įdomiausiu traukiniu Pasaulyje, skambiai pavadintu, „Rūmais ant ratų“. Rūmai ant ratų – tai prabangus turistinis traukinys, pirmą kartą į kelionę išsiruošęs dar 1982 metais, siekiant populiarinti turizmą didžiausioje Indijos valstijoje – Radžastane. Nuo tų laikų šis traukinys susilaukė didelio populiarumo, tapo be galo patrauklia šalies turistine atrakcija ir dabar gali džiaugtis užsitarnauta sėkme.


Traukinio pavadinimas –  Rūmai ant ratų – puikiai atspindi karališkąją prabangą, kuria galite pasimėgauti, keliaudami šiuo ištaikingu traukiniu. Ir iš tiesų, šio turistinio traukinio sukūrimo idėja gali didžiuotis karališkomis šaknimis, mat seniau, panašiuose puošniuose vagonuose keliaudavo Gujarato ir Rajputano valstijų valdovai ar Indijos generol-gubernatorius.


Dabar traukinį sudaro 14 puošnių ir prabangių vagonų. Kiekvienas jų yra pavadintas buvusių Radžputano valstijų pavadinimais, o jų interjeras puikiai atspindi karališkąją praeitį. Traukinyje yra įkurtas jaukus baras, holas, kuriame galite rasti įdomiausių knygų kolekciją. Be abejonės yra televizorius, DVD grotuvas ir daugybė stalo žaidimų. Rūmuose ant ratų yra bent du restoranai: Maharadžos ir Maharani, kuriuose tvyro Radžastano atmosfera, o patiekalų pasirinkimas tiesiog stulbinantis. Galima rinktis indų, kiniečių, radžastano ar kontinentinę virtuvę.


Kiekviename „Rūmų ant ratų“ vagone yra po 4 atskiras kabinas su dvigulėmis lovomis. Sienos apmuštos brangiais kilimais ir išpuoštos dideliais, gražiais paveikslais. Didelius traukinio langus dengia spalvingos užuolaidos. Kiekvienoje kabinoje yra oro kondicionierius, palydovinė televizija, internetas, vonios kambarys… Ir, nors vienu metu šiuo traukiniu gali keliauti kiek daugiau nei 100 žmonių, tačiau kiekvienas turistas kelionėje gali mėgautis privatumu ir išskirtiniais patogumais, o jų norus pasiruošę pildyti asmeniniai patarnautojai. Rūmai ant ratų – tai puikus indų karališkosios gyvensenos ir modernios prabangos atspindys, kuriuo būtina pasimėgauti keliaujant po Indiją.


Rūmų ant ratų pradinė stotelė įsikūrusi Naujajame Delyje. Iš čia traukinys apkeliauja visą Radžastaną, sustodamas Džaipure, Džaiselmeryje, Džodpure, Savai Madhopure, Chittaurgarhe, Udaipure, Bharatpure ir Agroje. Taip, vos 8 dienas trunkančios kelionės metu, galima pamatyti visas įdomiausias Radžastano valstijos lankytinas vietas.


Išvykę iš Naujojo Delio vakare, kitą dieną pirmiausia aplankote taip vadinamą rožinį miestą – Džaipurą ir pamatote įdomiausias jo vietas: Hava-mahalą ir miesto Rotušę. Trečią kelionės dieną prabangusis traukinys nuneša turistus į Džaisalmerį, kuriame pramogaujama ir poilsiaujama visą dieną. Čia aplankoma dykuma ir įdomiausios architektūrinės vietovės grožybės. Dieną vainikuoja didžiausia atrakcija turistams – safari vakarienė.

Toliau traukinys vyksta į nuostabią Indijos vietą, visą nusagstytą senoviniais fortais ir pilimis. Tai Džodpuras, įsikūręs Taro dykumos pašonėje. Pasimėgavę jo puriu smėliu, toliau turistai traukiniu rieda link Savai Madhopuro, kur gali pasimėgauti laukine Ranthambore nacionalinio parko gamta ir kaimyninėmis Aravali ir Vindhya kalnų grandinėmis. Po to prabangusis traukinys neša į  Chittaurgarh, Udaipurą ir Bhartpurą, o septintą dieną stabteli Agroje, kur tiesiog privaloma, atostogaujant Indijoje, aplankyti ant Jamunos upės kranto rymantį stebuklingąjį Tadžmahalą.

Aštuntą dieną karališkoji kelionė baigiasi Indijos sostinėje – Delyje. Jei atidžiau patyrinėsite žemėlapį ir visas šioje kelionėje aplankomas vietas, tai pastebėsite, kad traukinio maršrutas veda taip vadinamu Indijos auksiniu trikampiu.


Didžiulio populiarumo susilaukęs maršrutas paskatino valdžią paruošti ir daugiau įdomių maršrutų prabangiu traukiniu po Indiją ir net Nepalą. Dabar galite rinktis bent iš 6 skirtingų maršrutų. Tuo tarpu „Rūmai ant ratų“ jau daugiau nei 25 metų puikuojasi tarp 10 prabangiausių pasaulio traukinių ir panašu, kad turistams labai patinka keliauti juo, kadangi bilietai yra tiesiog „šluojami”.


Oficiali „Rūmų ant ratų“ svetainė: www.palaceonwheels.net. Joje galima pasirinkti pageidaujamą maršrutą traukiniu ir bilietus tiesiogiai rezervuoti internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *