Patikėkite, Floridoje galima išvysti, kai ką daugiau, nei nuostabius paplūdimius ir Disneilendą. Viešėdami Majamyje, būtinai nuvykite į Biscayne įlanką ir pažvelkite tolyn į jūrą. Vos už mylios nuo kranto išvysite virš vandens boluojančius namus. Tai Stiltsvilis. Beje, labai tinkamas pavadinimas namelių virtinei, išsibarsčiusiai sekliuose Atlanto vandenyse bei atspariai stovinčiai ant medinių ar gelžbetonio polių.


Prieš 1993 metų uraganą Stiltsvilio gyvenvietę sudarė daugiau nei 20 tokių namų. Po pašėlusios gamtos siautėjimo išliko vos septyni. Ir šiuo metu visi jie apleisti. Dėl priimtų nepalankių įstatymų, namų savininkai ir nuomininkai nebegalėjo jų atstatyti ar sutvarkyti, todėl, po prasiautusios stichijos, išlikę Stiltsvilio namai atrodo, kaip nekilnojamo turto krizės ištikti vaiduokliai.

Nepaisant to, kai kurie namai vis dar yra fantastiškos formos ir smagu juose susirinkti su draugais ar šeima, bei pasigrožėti gamta iš visai kitokios perspektyvos. Juk pasaulyje nėra kitos tokios vietos, kaip Stiltsvilis.

Stiltsvilį įkūrė Eddie Walker. Ant vandens plūduriuojančios lūšnos – tiktai taip jos galėjo būti pavadintos tuo metu –  „Draudimų amžiuje“ – maždaug ketvirtajame ir penktajame. XXa. dešimtmetyje, tarnavo kaip azartinių lošimų ir alkoholio lindynės.


Floridos valstijos įstatyme buvo nurodyta, kad azartiniai lošimai valstijoje draudžiami, leidžiami mažiausiai viena mylia nuo jos krantų. Būtent tokiu atstumu nuo kranto Stiltvilis įsikūrė. Netrukus jis tapo populiaria vieta, į kurią plūste plūdo įstatymais ir valdžia nusivylę lankytojai. Kad į Stiltsvilį  galėtų patekti visi norintys, buvo samdomi didžiausi keltai.


Klestėjimo laikais šioje neįprastoje gyvenvietėje ant vandens stovėjo net 36 namai. Nežiūrint į tai, kad netrukus valstijų įstatymas buvo pakeistas ir legalūs lošimai buvo leidžiami tik už 3 mylių nuo Floridos krantų, Stintsvilis ir toliau klestėjo. Devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje jis tapo kontrabandininkų „tašku“, į kurį plūdo hidrolėktuvais gabenamos nelegalios prekės, iš čia, paskirstytos jos keliaudavo toliau. Stiltsvilyje buvo kuriami filmai, organizuojami patys įspūdingiausi ir labiausiai pašėlę vakarėliai…

Šiandieninis Stiltsvilis tyliai stovi Biscayne nacionalinio parko vandenyse ir liūdi. Dabar jis tėra prieglauda, vasaros saulės karštyje ar audrose pasiklydusiems, mažiems laivams. Neseniai Stiltsviliui išsaugoti buvo įsteigta speciali grupė. Stebėsime jų pasiekimus ateityje.


Į Stiltsvilį galima nuvykti laiveliu arba hidroplanu. Patikėkite, tą verta padaryti. Bet prieš tai reikia gauti leidimus. Jei susidomėjote, platesnės informacijos teiraukitės paskambinę telefonu: 305-230-1833. Tuo atveju, jei neturite daug laiko ir Jums užtenka žvilgtelti į šią nuostabią vietą iš toli, tuomet keliaukite į  Bilo Bagso poilsio parką (Bill Baggs recreation park), kuriame stovi Žaliasis Floridos švyturys (Cape Florida) ir pažvelkite į pietų pusę. Ten išvysite rymantį Stiltsvilį. Jis atrodo lyg paslaptingas, migla apgaubto sapno, kūrinys. Bet išvydę vieną kartą, nebeužmiršite jo niekada.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *