Stačiausias Europos funikulierius – Gelmer Bahn – kyla į 1860 metrų aukščio kalną, stūksantį netoli Innertkirchen miesto, Berno kantone, Šveicarijoje.


Gelmer Bahn funikulierius buvo pastatytas 1926 metais. Pagrindinė jo paskirtis – pagelbėti, statant Gelmerio užtvanką ir hidroelektrinę. Nuo 2001 metų Gelmer Bahn paskirtis pakito ir dabar jis tarnauja pramoginiais tikslais: per 12 minučių, įveikdamas 1028 metrų kelią, iš kurių 450m stačiu kalno šlaitu, užkelia aštrių pojūčių ištroškusius turistus nuo Handegg, įsitaisiusio Hasli slėnyje iki rezervuaro viršuje, iš kur atsiveria puiki panorama į supančius kalnus ir Gelmerio ežerą. Čia prasideda daugybė turistinių maršrutų po Šveicarijos kalnus.


Gelmer Bahn funikulieriaus įveikiamo kelio nuolydis vietomis siekia 106% ir važiavimas juo suteikia daugybę kvapą gniaužiančių akimirkų. Bijantiems aukščio, link nuostabaus slėnio yra įrengtas raitytas kalnų takelis.

Vienu metu Gelmer Bahn funikulierius gali kelti 24 lankytojus. Jis yra atviras, su mediniais suoleliais ir lankytojams tai nesuteikia saugumo jausmo.


Veikia kasmet, nuo birželio iki spalio mėnesio, nuo 09:00 iki 16:00 val. Kaina: CHF 25 ($ 25). Į kainą įskaičiuotas ir nusileidimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *