2014 metų vasario mėnesį grupė iniciatorių apklausė Joniškėlio miestelio senbūvius, ką jie prisimena apie miestelio teritorijoje gyvuojantį apleistą sodą. Apklausos metu paaiškėjo, kad sodas buvo pradėtas sodinti 1961 metais Joniškėlio miestelio vykdomojo komiteto pirmininkės Eleonoros Rasimavičienės iniciatyva ir pavadintas pirmojo kosmonauto Jurijaus Gagarino vardu. Buvo tvarkoma apie 6 ha žemės ploto dešiniajame Mažupės krante tarp miesto sodo, siaurojo geležinkelio ir Stoties gatvės. Parką projektavo ir sodinimo darbus prižiūrėjo girininkas Antanas Matjošaitis ir miškininkas Adolfas Pugevičius. Sodą sodino savanoriai Joniškėlio gyventojai. Sode buvo pasodinta ąžuolų giraitė, maumedynas ir eglių alėja. Sode buvo tik pačių žmonių išmindžioti takeliai. Didelis gulintis medis atstojo suoliuką. Sodas buvo skirtas pasivaikščiojimams, pabuvimui ramioje aplinkoje tarp augančių medelių. Gagarino sode nevykdavo šventės, nes žmonės saugojo ir prižiūrėjo jaunus medelius. Žmonės džiaugėsi ir didžiavosi savo pasodintu sodu ir norėtų, kad sodas vėl būtų tvarkingas ir gražus, suteiktų jo lankytojams jėgų ir sveikatos.


Projektas „Space Garden“ (liet.k. kosminis sodas) kuriamas remiantis keturiais visatos elementais: žeme, vandeniu, oru, ugnimi. Šiame naujai atkuriamame Gagarino skrydžio garbei pavadintame sode kiekvienas elementas turės savo paskirtį žmogui.

Žemė – mūsų visų motina. Pasinaudodamas šiuo elementu sodas nori suteikti žmogaus kūnui sveikatos, protui išminties, o sielai ramybės. Sode bus įrengtas lankytojų pėdų antspaudų takas ir slėnis mirusiųjų pelenams išbarstyti. Vanduo – gyvybės šaltinis. Sodas nori apgaubti į jį atėjusį žmogų savo šiluma, jaukumu ir grožiu. Čia trykštančio šaltinio vanduo numalšins troškulį. Oras – organizmo gyvybingumas. Atvykęs į sodą žmogus turės galimybę pasiklausyti akmenų muzikos, pasodinti medį, pasėti žolę, stebėti kaip vėjyje virpa kiekvienas medžio lapas, kaip dangumi keliauja saulutė, mėnesėlis ir žvaigždelės. Ugnis – šviesos ir šilumos šaltinis.

Sodas suteiks galimybę dirbti, mokytis, kurti, sušilti prie židinio ugnies. Šiame sode žmogus pajus vienybę su gamta, išmoks ją mylėti ir tausoti, susipažins su paslaptingu bičių gyvenimu, vaistiniais ir saugomais augalais. Paskaitose ir užsiėmimuose sužinos, kaip naudotis gamtos pagalba sveikatos stiprinimui. Neliks pamirštas ir pats kosmosas, kuris susideda iš planetų. Viena iš jų – mūsų planeta Žemė. Kiekviena planeta įtakoja ne tik žmones ir jų organų veiklą, bet ir augalus. Sodas padės pažinti planetas ir jų skleidžiamą energiją.

Kviečiame susipažinti su Space Garden Kosminiu sodu ir jame augančiais augalais. Ekskursijos metu Jūs galėsite pasivaikščioti po planetų labirintą, eglių ir tujų alėjas, susipažinti su Space Garden kosminiame sode augančiais tokiais medžiais kaip maumedžiai, ievos, miškinė obelis, kaštonai ir žinoma susipažinti su čia pat augančiais vaistiniais augalais, susipažinti su augalų kosmologija. Ekskursiją praveda du gidai, vienas pasakoja apie kosmologijos ir augalų sąveika, o žolininkė Adelė Karaliūnaitė supažindina su augančiais vaistiniais augalais.
Ekskursijos trukmė: 1 val.
Ekskursijos kaina: grupėms virš 10 žmonių 2€ arba 7 Lt., mažiau nei 10 žmonių – 10Lt. Bus vaišinama šalta arbata, po ekskursijos bus galimybė nusipirkti žolininkės Adelės Karaliūnaitės gaminių. Surinktos lėšos skiriamos Space Garden kosminiam sodui plėtoti, nuolaidos kol kas netaikomos.
Yra tualetas.
KONTAKTINĖ INFORMACIJA: SPACE GARDEN – BITĖS PETKEVIČAITĖS G. 23, JONIŠKĖLIS. TINKLALAPIS: WWW.SPACE-GARDEN.COM, El-PAŠTAS: [email protected]., TELEFONAS: +37060924469

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *