1420 metrai, 16 viražų ir 200 metrų ilgio stabdymo kelias – šiuos parametrus Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasoje gali išmėginti ne tiktai profesionalūs sportininkai, bet ir kiekvienas Siguldos svečias. Ši išskirtinė bobslėjaus trasa Siguldoje yra atvira apžiūrėti bet kuriam besidominčiam šiuo sportu. Šešto aukšto lygyje lankytojams pasisuka platforma, kad atsivertų gražesnis vaizdas į visą trasą nuo finišo iki starto, taip pat į nuostabų Gaujos senvagės kraštovaizdį.


Bobslėjaus istorija Siguldoje pradėjo formuotis dar XIX a. pabaigoje, kai kunigaikštis Kropotkinas čia įrengė pirmuosius 900 metrus ledo kelio su vienu viražu. Ši dirbtinai sukurta ledo trasa buvo pirmoji rogučių trasa Pabaltijo šalyse. Paskui plėtojant trasą iš užsienio šalių buvo atsivežtos ir pirmosios bobslėjaus rogės, o jų pavyzdžiu vietos entuziastai pradėjo dirbintis rogutes patys.


2009 metais Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasoje buvo atidaryta dirbtinė ledo starto estakada – viena iš šiuolaikiškiausių ir kokybiškiausių pasaulyje, kurioje sportininkai gali geriau pasiruošti varžyboms.

Ekstremalių pojūčių mėgėjams nusileidimas tikru žiemos bobslėjumi Siguldoje – tikras malonumas. Jis pasiekia greitį iki 100 km/h.


Adresas:
Šveices iela 13, Sigulda
Trasos ir panoraminio bokšto darbo laikas:
kiekvieną dieną 8:00-20:00 val.
Įėjimo kaina:
Važiavimas žiemos bobslėjumi: šeštadienis, sekmadienis: 12:00-17:00 val.
Trasos apžvalga: 0.20 Ls – vaikams; 0.40 Ls- suaugusiems

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *