Šiaurės angelas (angl.k. Angel of North) – plieninė skulptūra stovinti ant neaukštos, žole padengtos kalvos, Geitshede, Anglijoje. Dabartiniu momentu „Šiaurės angelas“ tituluojamas plačiausia skulptūra pasaulyje ir yra vienas didžiausių tokių kūrinių mūsų Žemėje. Jį suprojektavo Antony Gormley. Kūrybos darbai truko 4 metus ir kainavo apie GPB 800.000. Pirmą kartą visuomenei skulptūra pristatyta 1998 metais.


Skulptūra vaizduoja beveidį angelą su į šonus išskėstais sparnais. Jo aukštis siekia 20 metrų ir ji sveria net 150 tonų (100 tonų kūnas + 50 tonų sparnai). Sparnai, – lengvai išlenkti į vidų, kad sukurtų apglėbimo pojūtį, yra 54 metrų ilgio – praktiškai tokio pat dydžio kaip sklandytuvo. Šiaurės angelas sukonstruotas taip, kad atlaikytų stiprius vėjus ir yra padarytas iš įvairioms oro sąlygoms atsparios medžiagos. Sakoma, kad šis kūrinys išstovės ant kalvos nepakitęs daugiau nei 100 metų.


Kiekvienais metais „Šiaurės angelą“ aplanko apie 33 milijonai turistų. Tai populiari Anglijos lankytina vieta. Sakoma, kad tai – viena iš labiausiai fotografuojamų skulptūrų pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *