Toskanoje, šalia nedidelio Saturnijos kaimelio yra nepaprasto grožio vietovė, primenanti tikrą tropinį rojų, kur žalumoje skęsta vešlios, saulės nenudegintos Italijos kalvos ir iš žemės gelmių trykštančios sraunios geoterminės versmės.


Tai Saturnijos termos (it.k. Terme di Saturnia) – milžiniškas Toskanos SPA po atviru dangumi. Žemyn šniokščiantis ir garuojantis vanduo slėnyje natūraliai suformuoja krioklius ir įvairaus dydžio bei gylio baseinėlius. Vienuose baseinėliuose galima tik gulėti, kituose ir sėdėti, o trečiuose niekas netrukdo plaukioti, nardyti ir netgi šokinėti.


Ne mažiau smagu pasimėgauti nemokamu masažu po krentančiomis krioklių srovėmis, kurios nepriekaištingai masažuoja visas kūno dalis. O kiek gydomojo purvo aplink. Tik imk, tepkis ir jaunėk! Natūralaus gėrio ir pramogų čia užtenka visiems.


Manoma, kad Saturnijos versmės vietovėje išsiveržė daugiau kaip prieš 3000 metų. Legendoje pasakojama, kad dievui Saturnui pabodo nuolatiniai Žemės žmonių kivirčai ir karai. Svajodamas apie taikius ir draugiškus žmonijos santykius jis paleido į žemę žaibą ir toje vietoje išsiveržė karštosios versmės. Iki šiol Saturnijos termos – tai vieta, kurioje ne tik maudomasi, bet ir bendraujama. Senovėje čia lankytis mėgę netgi romėnų didikai.


800 litrų per sekundę trykštančių Saturnijos versmių vandens temperatūra siekia 37.5 °C. Nuolat garuojantis vanduo yra gausiai prisotintas įvairiausiais sulfatais ir karbonatais. Sakoma, jog viename vandens litre yra net 2,79 gramų naudingų mineralų. Toks vanduo neabejotinai turi gydomųjų savybių.


Saturnijos termos veikia 24 val. per parą. Didžiąją jų dalį galima aplankyti ir pasimėgauti versmių teikiamais malonumais visiškai nemokamai. Geriausias laikas nuvykti – ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras. Tikėtina, kad tuo metu termose bus mažiau žmonių. Ypatingai didelis lankytojų antplūdis pastebimas rugpjūčio mėnesį ir savaitgaliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *