San Franciske kabantis Aukso Vartų tiltas (angl.k. Golden Gate) yra laikomas vienu gražiausių tiltų Pasaulyje, todėl nei fotografų, nei filmų režisierių dėmesio jam tikrai nestinga. Tai tikrų tikriausias miesto modelis.


Per platų ir audringą Aukso vartų sąsiaurį nutiestas įspūdingas kabantis tiltas jungia San Francisko miestą su Merino apygarda. Pagrindinė, tarp dviejų atramų esanti tilto dalis, tęsiasi beveik 1,3 kilometrus, o visas tilto ilgis siekia 2797 metrus. Tilto atramos – tai du milžiniški bokštai, iškilę iš vandens 227 metrus. Jie laiko du milžiniškus laidus, prie kurių ir yra pritvirtintas kabantis tiltas.


Aukso vartų tiltą tarp 1933 ir 1937 metų suprojektavo ir pastatė žymus inžinierius Džozefas Bermanas Štrausas. Pagal to meto inžinerijos galimybes pastatyti tokį gigantą atrodė beveik neįmanoma ir iš šio sumanymo atvirai buvo šaipomasi. Tačiau ambicingą Štrausą sužavėjo toks iššūkis ir štai, vos per 4 metus jo svajonių tiltas tapo realybe.


Visa sudėtinga Aukso vartų tilto konstrukcija iki šiol puošia San Franciską ir yra tapusi populiariausiu turistiniu traukos centru bei miesto simboliu. Ilgą laiką po pastatymo, – tai buvo ilgiausias kabantis tiltas pasaulyje. Dar ir dabar Aukso vartų tiltas yra antras ilgiausias kabantis tiltas JAV. Jį lenkia tik Verrazano-Narrows tiltas, jungiantis Steiteno salą su Niujorko Bruklino rajonu.


Viešėdami San Franciske šios įdomybės tikrai neliksite nepastebėję. Daugybė dviaukščių turistinių autobusų kursuoja pro Auksinių vartų tiltą, aplankydami vieną iš abiejuose tilto galuose įrengtų apžvalgos aikštelių. Dauguma populiarių San Francisko Vyno turų taip pat veda pro Auksinių vartų tiltą. Tačiau geriausiai šį inžinerijos stebuklą galite apžiūrėti nusipirkę kruizą San Francisko įlankos turistiniu laivu, kurie kaskart praplaukia po šiuo tiltu ir leidžia pasigrožėti šiuo stebuklu visai kitu kampu.


Mokestis už važiavimą Auksinių vartų tiltu šiuo metu siekia tarp $6 ir $30 – priklausomai nuo mašinos ratų ašių. Šis mokestis mokamas tik važiuojant į pietus, t.y. įvažiuojant į miestą.


Auksinių vartų tiltas – tai fantastiško grožio, sudėtingas inžinerinis kūrinys, kurį galima nesudėtingai įveikti pėsčiomis ar važiuojant juo mašina arba dviračiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *