San Zhai – apleistas namų kompleksas Taipėjaus mieste. Pastatytas ankstyvame aštuntajame XX amžiaus dešimtmetyje, šis modernus rajonas buvo orientuotas į pasiturinčius Taipėjaus gyventojus. Namai, pastatyti nuošaliau miesto, turėjo tapti turtingųjų vasarnamiais arba sanatorija. Apvalūs, futuristiniai pastatai tuomet buvo tikra architektūrine pažiba ir daugeliui kėlė neapsakomą pasigėrėjimą.


Bet, įpusėjus darbams, statybos staiga nutrūko. Kodėl? Aiškaus atsakymo į šį klausimą iki šiol nėra. Vieni mano, kad statybos nutrūko, pritrūkus pinigų ir lėšų joms tęsti. Kiti vietiniai gyventojai pateikia dar vieną keistą paaiškinimą –  kad šioje vietoje vaidenasi, o blogosios dvasios statybų metu netgi sukelia eilę mirtinų nelaimingų atsitikimų. Pasak jų, būtent dėl šios priežasties visos statybos vietovėje buvo nutrauktos.


Nors šie namai nebaigti statyti bei apleisti ir primena nušiurusius ateivių laivus, jie ir šiais laikais atrodo be galo įdomiai ir moderniai, kaitinantys ne vieno lankytojo vaizduotę, todėl vis dar išlieka viena pagrindinių Taipėjaus miesto turistinių įdomybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *