Stavangerio regiono įžymybė – Sakyklos uola (norv.k. – Preikestolen) – išsikišusi virš vertikalios Lyse fiordo bedugnės, kabo 604 metrų aukštyje. Jos paviršius beveik idealiai lygus ir sudaro maždaug 25×25 metrų dydžio kvadratą.

Tai bene žymiausia Norvegijos lankytina vieta, kasmet sulaukianti 95000 turistų. Dėl tokio savo populiarumo retkarčiais ji gali atrodyti pernelyg perpildyta žmonėmis.

Ją pasiekti nėra taip lengva. Kelionė pėsčiomis nuo artimiausios automobilių stovėjimo aikštelės iki Preikestoleno trunka maždaug dvi valandas. Takas prasideda 270 metrų aukštyje virš jūros lygio ir veda aukštyn iki 604 metrų. Tik 334 metrų aukščio skirtumas keliautoją gali šiek tiek klaidinti savo paprastumu. Iš tiesų, jis tai leidžiasi žemyn, tai vėl kyla aukštyn, – tenka įveikti ne vieną keterą ar stačią atkarpą… Bet labai neišsigąskite. Specialaus pasiruošimo ši iškyla nereikalauja. Joje patirsite daug malonių akimirkų.


Kadaise „Sakyklos uola“ buvo pagoniškų religinių ritualų liudininke. Manoma, kad šioje vietoje seniau buvo aukojama pagonių dievams, o dabar tai tiesiog populiari laisvalaikio praleidimo vieta. Pastaraisiais metais ją ypač pamėgo parašiutininkai. Ir iš tiesų, pažvelgus į uolą, atrodo, kad tirpdami ledynai ją suformavo specialiai parašiutininkams.

Ši neįprastos, stačiakampio formos, masyvi uola yra priešais dar vieną Norvegijos geologinę įdomybę – Kjerago akmenį (Kjeragbolten).


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *