Nuvykite į Rubjerg Knude ir susipažinkite su viena įdomiausia gamtos ir kultūros vertybe Danijoje. Šioje vietovėje galėsite susipažinti su migruojančiomis kopomis ir stačiais jų šlaitais, smėlyje palaidotais pastatų griuvėsiais ir vėjyje besiplaikstančia gamta.

Rubjerg Knude švyturys buvo pastatytas 1900 metais, ant 60 metrų aukščio Danijos pajūrio uolėtos kalvos. Paties švyturio aukštis siekia 23 metrus. Iki 1908 metų Rubjerg Knude švyturys veikė dujomis. Vėliau buvo įvesta elektra. Deja, dėl pavojingai artėjančių smėlio kopų, 1968 metais švyturys buvo apleistas ir oficialiai užbaigė savo „karjerą“. Ilgą laiką jis taip ir stovėjo tuščias, nenaudojamas, kol, 1980 metais apstojus slinkti kopoms, Danijos kultūros ministerija inicijavo idėją, švyturyje įkurti muziejų. Šalimais atsidarė jauki kavinukė, o netrukus Runjerg Knude švyturys išpopuliarėjo bei tapo turistų traukos centru.


Švyturyje įkurto muziejaus ekspozicija supažindindavo lankytojus su švyturio istorija, konstrukcija, funkcijomis bei pasakojo apie ilgametę kovą su migruojančiomis smėlio kopomis. Kaip tik nesistengta su jomis kovoti!? Įmantriausios užtvaros buvo statomos! Bet deja, viskas be naudos. 2002 metais švyturys dar kartą turėjo pripažinti pralaimėjęs kovą smėliui ir galiausiai buvo paliktas likimo valiai.

Rubjergo kopos ir dabar nuolat plečiasi, auga ir kinta. Jos jau seniai nusidriekė už švyturio ribos. Puriame smėlyje liko kyšoti tik švyturio bokštas, o iš greta stovinčių pastatų belikę tik griuvėsiai. Dėl sparčios pakrantės erozijos, uolėtas skardis grėsmingai artėja prie statinių. Manoma, kad po 20 metų švyturys tiesiog nukris į jūrą.


Rubjerg Knude švyturio muziejaus ekspozicija dabar perkelta į Rubjergo gelbėjimo meistrų fermą (Wreck Master’s Farm). Iš smėlio kyšantis švyturys į vietovę vis dar pritraukia daug turistų.

Daugiau informacijos rasite: http://www.rubjergknude.dk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *