Prahos metronomas yra milžiniškas Saulės laikrodis, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Vltavos upę ir sostinės centrą. Ši skulptūra 1991 metais buvo pastatyta ant nugriauto Josifo Stalino paminklo pjedestalo, prabėgus dvejiems metams po komunistinio režimo žlugimo.


23 metrų dydžio Prahos Metronomą suprojektavo ir pastatė Vratislavas Novákas. Paminklas simbolizuoja nenumaldomai bėgantį laiką ir ilgą Čekoslovakijos kovą prieš komunizmą.


Čekijos Respublika – visai neseniai atsikūrusi valstybė. Vos daugiau nei dvidešimt metų prabėgo nuo taikios Aksominės revoliucijos, kuri užbaigė komunistų valdymo rėžimą ir draugiškai padalino Čekoslovakiją į atskiras Čekijos ir Slovakijos Respublikas.

Prahos metronomo vieta yra simboliška, kaip ir pats Metronomas. Kovos prieš sovietų okupaciją simbolis yra pastatytas vietovėje ant Letnos kalvos, kur iki 1962 metų stovėjo didžiausia pasaulyje statula Stalinui. Tuomet ištisus septynerius metus 17.000 tonų sverianti sovietų tirono statula spoksojo į Prahą sekdama kiekvieną miestelėnų judesį ir tyliai kontroliuodama sovietinį palydovą.


Po Stalino mirties, Nikita Chruščiovas perėmė Sovietų Sąjungos valdžią į savo rankas ir atsiribojo nuo Stalino. Kaip to įrodymą, įsakė sunaikinti čia stovėjusią Stalino statulą, susprogdinant ją dinamitu.

Stalino statulos susprogimas sukėlė didelį džiaugsmą Čekoslovakijos sostinės gatvėse, tačiau komunistinė priespauda šalyje išliko iki pat 1989 metų.


Prahos Metronomas – yra matomas iš daugelio miesto vietų ir nuo tiltų. Dabar, – tai populiari susitikimų vieta, gausiai lankoma turistų. Vietiniai jaunuoliai čia įrengtose aikštelėse mėgsta važinėtis riedlentėmis. Šalia esančiame parke prie upės miestelėnai mėgsta ilsėtis, o čia pat esančiame Alaus parke – papramogauti.


Nuo Prahos Metronomo atsiveria puiki panorama į vieną žavingiausių Europos miestų, todėl norėdami įsiamžinti fotonuotraukoje su nuostabiu vaizdu – nepamirškite čia užsukti.


Prahos Metronomo adresas: nábřeží Edvarda Beneš, Praha, Čekija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *