Italijoje įsikūrusi Roca Vecchia garsėja kaip svarbi archeologinių tyrinėjimų vieta. Be to, vaizdingą, uolų išraižytą, jos pakrantę skalauja skaidrūs ir šilti Adrijos jūros vandenys. Tad visai nekeista, jog turistams tai yra labai populiari vasaros atostogų kryptis.


Keliaudami Adrijos jūros pakrante, netoli Roca Vecchia, būtinai aplankykite ne tik istorinius statinius, bet ir pasakiško grožio gamtos kūrinį – „Poezijos grotą“ su smagia maudykla ir nuostabiu vaizdu į jūrą.


Įvairiausiomis legendomis apipinta „Poezijos grota“ (it.k. Grotta della Poesia) yra fantastiška vieta, kuria neįmanoma nesigrožėti. Sakoma, jog ištisus šimtmečius ji buvo didžiausiu poetų įkvėpimo šaltiniu. Pasak legendos, apylinkių poetai iš tolimiausių Italijos provincijų atvykdavo pasigėrėti ne tik šia pasakiška grota, bet ir labai gražia mūza, mėgusia maudytis  gėluose grotos vandenyse. Savo grožiu ji įkvėpusi ne vieną poetą, iš čia matyt ir kilęs „Poezijos grotos“ pavadinimas.


Poezijos grota ir dabar laikoma viena gražiausių ir įdomiausių maudynių vietų Italijoje. Kiekvienas pageidaujantis čia gali pasinerti į gaivinančius grotos vandenis. Ji susiformavo per kelis šimtmečius, jūros bangoms išskalavus ertmę, klintinių uolų pakrantėje. Grota yra maždaug 600 kvadratinių metrų. Maitinama požeminio gėlo vandens šaltinio.


Maudydamiesi atkreipkite dėmesį į grotos sieną, kuri mirga nuo įvairiausių užrašų, tekstų graikų ir lotynų kalbomis bei visokiausių heroglifų, išlikusių iš seniausių epochų. Manoma, jog senovėje ši vieta galėjo tarnauti, kaip dievybių garbinimo vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *