Kernwasser Wunderland, išvertus iš vokiečių kalbos, maždaug reiškia “branduolinio reaktoriaus stebuklų šalis”.


Oficialiai ši vietovė vadinama Kalkario stebuklų šalimi (vok.k. Wunderland Kalkar) ir joje dabar įsikūręs labai populiarus pramogų parkas. Tvirtinama, jog kiekvienais metais ją aplanko daugiau kaip 600 tūkst. pramogautojų, atvykstančių čia pasilinksminti ar šiaip gerai praleisti laiką.


Branduolinė stebuklų šalis įsikūrusi Kalkario mieste, Vokietijoje ir yra su lyg 80-ties futbolo laukų dydžio. Sakoma, kad jos statybai panaudotais laidais galima būtų apjuosti Žemės rutulį net du kartus. Bet įdomiausia yra tai, jog prieš pertvarkant šią vietovę į pramogų parką, tai iš tikrųjų buvo atominė elektrinė, pradėjusi vietovėje kilti 1972 metais, tačiau dėka išreikšto didelio žmonių susirūpinimo, pagal paskirtį niekada taip ir nepanaudota. Tuo metu šio projekto kaina siekė 4 milijardus JAV dolerių, bet netrukus po Černobylio katastrofos 1986 metais, šios atominės elektrinės projektas buvo oficialiai atšauktas. Didžioji dalis branduolinės jėgainės dalių buvo išparduotos ar perkeltos į kitas šalis.


Branduolinės jėgainės transformacija į pramogų parką prasidėjo 1995 metais, kai olandų investuotojas, Hennie van der Most, nusipirko apleistą objektą.


Nuo 2005 metų čia įsikūręs pramogų parkas oficialiai vadinamas Kalkario stebuklų šalimi (vok.k. Wunderland Kalkar) dabar gali pasigirti ne tik visiems parkams įprastomis pramogomis, bet ir labai unikalia architektūra, kuri apjungia nenugriautus buvusios atominės elektrinės pastatus.


Daugiau informacijos rasite: www.wunderlandkalkar.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *